Pille Tutt valiti Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupeokomisjoni kuraatoriks

Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt valiti Jõgeva maakonna laulu ja tantsupeokomisjoni koosolekul selle ühenduse kuraatoriks. Tema eestvedamisel kestavad praegu põhjalikud ettevalmistused tuleval aastal toimuvateks piirkondlikeks ja üle-eestilisteks  laulu-ja tantsupidudeks.

“Tuleval aastal ootab meie maakonna  kultuurikollektiive ees kaks elamusterohket ja vastutusrikast esinemist. 6. juunil on Kasepääl Jõgevamaa Laulu- ja Tantsupidu ja ühtlasi Peipsi äärsete Maakondade Laulu- ja Tantsupidu. Seekord otsustati kaks traditsiooniks kujunenud pidu korraldada koos.

Kindlasti on Jõgevamaa mitmete laulukooride, tantsurühmade, rahvamuusikakollektiivide, puhkpilliorkestrite ja võimlejatega väärikalt esindatud ka 3.-5. juulini Tallinnas toimuval  25. üldlaulupeol ja 18. Üldtantsupeol,” ütles Pille Tutt.

Ta märkis, et seoses suurte pidude lähenemisega koolitatakse isetegevuslasi mitmetel seminaridel. Koolituspäevadel on juba  on juba kokku saanud koori- ja orkestrijuhid, lähiajal toimuvad enesetäienduspäevad tantsu- ja võimlemisrühmade juhendajatele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus