Pikne süütas maja ja lõhkus puid

Teisipäeval, 21. augustil vajati päästeteenistuse abi Palamuse vallas Mullavere külas, kus keskpäeval sähvinud äike süütas ühekorruselise palkmaja pööningu. Kustutama sõitsid seitse päästeautot Jõgevalt, Palamuselt, Tabiverest ja operatiivkorrapidaja. Pritsimehed suutsid ära hoida tule  leviku tubadesse ja maja jäi alles, kuid osa eterniitkatust siiski hävis.

        Jõgeva vallas Selli külas lõi pikne Sõstrasaare talu sauna kõrval kasvava paarikümne meetri kõrguse kuuse pikuti pooleks. Vana puu õnneks põlema ei läinud, kuid välgutabamus sulatas elektrikilbis kaitsekorgid ja saun jäi vooluta.

        Suurem pauk käis aga Võisiku Hooldekodu õuel, kus  pikselöök tabas vana mõisahäärberi ees kasvavat tamme. “Välkus ja paukus mis kole, tuli tugevat vihma. Järsku käis välk ja pauk korraga, hakkas lendama oksi ja koorepuru, maja esimesel korrusel purunes aknaklaas. Oli tohutult hirmus ? ma polnud ju sihukest möllu varem näinud ja arvan, et ei taha sellist enam kunagi näha. Paistab, et pikne ja raju armastavad Võisikut ? nad on siin varemgi laastanud,” meenutas hooldekodu finantsjuht Urve. Seekord piksenool iidset tamme maha ei murdnud, vaid lõi selle tüvve  umbes kümne meetri pikkuse ja paar tolli sügava kolmnurkse süvendi. Puu all lebas aga haki surnukeha.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus