Pikne süütas kaks maja ja pärnapuu

Kell 12.35 teatati häirekeskusse tulekahjust Sudiste külas. Kustutama sõitsid viis päästemeeskonda Palamuselt, Jõgevalt, Tabiverest, Vaimastverest ja Jõgeva operatiivkorrapidaja. Päästjate saabudes põles Liiva talu 175 ruutmeetrine kõrvalhoone, mis koosnes saunast, garaa?ist, laudast ja heinaküünist, pooles ulatuses lahtise leegiga. Kustutustööd kestsid üle kolme tunni, tule levik saunaruumidesse ning põlevast hoonest kõigest paari meetri kaugusel olevale elumajale ja teisele kõrvalhoonele peatati. Enamik kõrvalhoone katust, osa vahelage ning küünis olnud heina siiski hävisid. Tule kiiret levikut aitas peatada seegi, et enne tuletõrjujate saabumist hakkasid hoonete omaniku sugulased traktoriga veetavast veetsisternist vooliku abil kustutusvett pumpama.

Kell 12.44 kutsuti päästjad Tabivere valda Sepa külla elumaja kustutama. Seal põles paarisaja ruutmeetri suuruse hoone katus juba lahtise leegiga ning tuli oli levinud ka alumise korruse ruumidesse. Tuletõrjujad Tabiverest, Jõgevalt, Puurmanist ja Põltsamaalt peatasid tule leviku alumisel korrusele ja kõrvalhoonetele. Maja katus ja osa vahelagesid hävis ja hoone palkseinad söestusid, kogu maja sai suitsu- ja veekahjustusi. Samal ajal, kui käis hoonete kustutamine Sudiste ja Sepa külas, süttis Pataste külas pärn. Vana ja seest õõnsa puu kustutasid Voore päästjad.

Reede hilisõhtul põles Jõgeval Aia tn 20 kahekorruseline tühjalt seisev elumaja. Jõgeva päästjate, kellele lisandusid ka Palamuse, Tabivere, Vaimastvere ja Palamuse pritsimehed, kohale saabudes oli maja lausleekides. Hoone hävis tules, kustutustöid takistas mahakukkunud, voolu all olev elektrijuhe.

MHI ennustab äikest, tugevaid tuuleiile, kõrget õhutemperatuuri ja vahelduva pilvisusega ilma ka tänaseks ja homseks. Neljapäeval tuleb aga pilves, selgimistega ilm. Ilmajaama teatel võib kogu nädala vältel tulla äikest. “Päästeteenistus soovitab äikese ajal ohutuse tagamiseks majade elektriseadmed välja lülitada ja vooluvõrgust lahti ühendada või võimalusel hoonetes elekter üldse välja lülitada,” edastas Lõuna-Eesti Päästekeskuse avalike suhete büroo juhataja Evelin Uibokand. Üksikuna seisvatele elumajadele ja hoonetele, mis on ümbritsevatest ehitistest oluliselt kõrgemad, on äikesest põhjustatud tulekahju vältimiseks mõistlik paigaldada piksekaitse.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus