Pikkadel jaanidel pea meeles oma vara kaitsta

Jaanid annavad sel aastal võimaluse nautida pikka nädalavahetust, sõita puhkama linnast või lausa riigist välja. Kuigi pühad on kõigile lõõgastumise ja rõõmustamise aeg, maksab järgida mõnd nõuannet, et naastes ei ootaks halbu üllatusi.


  1. 19. juunil tähistatakse üle maailma vargustevastast päeva. Selles valguses on iseäranis paslik panna südamele, et käituksime ka ise vastutustundlikult ega meelitaks ligi kutsumata külalisi.

Varaste jaoks ei ole sageli oluline kui suur, väike, väärtuslik või väärtusetu mõni asi teile paistab. Varastatakse nii taarat, alkoholi, tööriistu, ukselinke kui ka mõistagi kallimaid asju.

Aeg on näidanud, et varastatakse kõike, mis tundub järelevalveta. Kui plaanite kodust pikemaks ajaks lahkuda, siis tuleb kõik uksed ja aknad korralikult sulgeda, sest on ka juhtumeid, kus viimase korruse korterisse tungitakse rõdu kaudu sisse. Ühtlasi tasub oma puhkuseplaanide ja puhkusel viibimise näitamisega ettevaatlik olla, sest sotsiaalmeedia on osutunud varastele tõhusaks abivahendiks.

Ootamatuste puhuks, mille hulka kuuluvad ka veeavarii ja teised õnnetused, tuleks veenduda, et kodukindlustus kehtib, sest kui kodust äraoleku ajal peaks midagi juhtuma, saab kindlustuselt tõenäoliselt abi. Kindlustama peaks ka oma suvekodu, sest seegi vajab kaitset.

Tänuväärt abi pakuvad elektroonilised valveseadmed, aga ka naabrivalve, sest kortermajast või naabruskonnast jääb alati keegi koju ning usaldusväärne inimene võiks ka teie kodul silma peal hoida. Kas või posti ära võtta, kui olete ära pikemalt.

Autoga liigeldes ja eriti välisündmusi külastades, tuleb olla tähelepanelik, et midagi ei jääks sõidukis nähtavale kohale. Autoaknaid on lõhutud suitsupaki pärast, rääkimata digikaameratest, telefonidest ning käe- ja rahakottidest. Aknad ja uksed tasub mõistagi kinni hoida.

Maarika Mürk, Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhataja 

blog comments powered by Disqus