Pikemaajalisi külalisi võiks maakonnas rohkem olla

Jõgevamaal on kogu suve jooksul toimunud põnevaid üritusi, mis on siia toonud hulgaliselt külalisi. Üks pealinlastest küsis, kuidas me jaksame suve jooksul nii palju kõrgel tasemel üritusi korraldada. See küsimus on tunnustus kogu Jõgevamaa tublidele tegijatele. Väljastpoolt maakonda vaadatakse kogu Jõgevamaad kui tervikut. Kui ühes kandis midagi toimub, siis kajastub see kogu maakonna pildis.   

Ehkki huvitavat tegevust on maakonnas piisavalt, pole  turisminduse tervikpilt kahjuks nii kena. Jõgevamaa kipub jääma suures osas transiitpiirkonnaks, kust läbi sõidetakse. Huviväärsustega küll tutvutakse, kuid et meil toitlustus- ja majutusvõimalusi vähe on, siis on külalisi, kes siin ka ööbiksid,  napivõitu.

Koostöös SA-ga Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus sai valmis Jõgevamaa uus turismiportaal ja infotrükised (A3-mõõdus turismikaart). Sügisel valmivad maakonna välikaardid, kus kaasrahastajad on omavalitsusliit ja maavalitsus. Nii maavalitsuse kui omavalitsuste liidu poolt on SA Lõuna-Eesti Turism Jõgevamaa-poolne baasrahastus. Soovime, et meie turismiteenuste pakkujad teeksid selle organisatsiooniga koostööd.

Läbi selle organisatsiooni käiakse Lõuna-Eestit tutvustamas  mujal Eestis ja lähimates naaberriikides (messid, infotrükised, infopäevad jne). Jõgevamaa Omavalitsuste Liit annab Jõgevamaa Turismiinfokeskuse toetamiseks olulise panuse. 

Maavanemana tuleb ka minul olla võimaluste piirides Jõgevamaa tutvustaja rollis, et külalised nii Eestimaalt kui välismaalt avastaksid meie maakonna võlud ja sooviksid siia tagasi tulla kas turistina, seminarile, õppepäevi korraldama või mõnda üritust läbi viima.

Käesoleval aastal võõrustasin Eestis resideerivaid suursaadikud juunis. See oli kahepäevane maakonna tutvumisreis. Külas oli ka Ida-Virumaa ajakirjanike 12- liikmeline rühm, kes tutvus kahel päeval maakonna huviväärsuste, ettevõtete ja hariduseluga. Ühepäevasel visiidil viibis meil presidendipaar; maakonna laulu- ja tantsupeol osales noorteorkester sõpruslinnast Keuruust. Soome sõpruspiirkonnast oli siinmail külas üks huviline, kes pildistas üles pea kõik maakonna kirikud ja soovib neist Soomes pildialbumi välja anda.  

Eeldused on  Jõgeva maakonnal head, kuid meil tuleb olla ise aktiivsem, suhtuda külalistesse lugupidamisega ja arendada majutust ning toitlustust.

i

VIKTOR SVJATÕŠEV, Jõgeva maavanem

blog comments powered by Disqus