Pikalt plaanitud Adavere jalakäijate tunnel on paigas

Juba aastaid on räägitud sellest, et Tallinna-Tartu maanteele Adaveresse tuleks maanteed ületavate inimeste ohutuse tagamiseks tunnel rajada. Nüüd on see mõte lõpuks teoks tehtud ja tunnel sõidutee alla tehtud.


Maanteeameti Lõuna-Regiooni ehitusvaldkonna juhi Janar Taali sõnul alustati sellel objektil ehitustööga tänavu 5. mail. Leping sõlmiti firmaga GRK Infra, alltöövõttu teeb Teearu Grupp, omanikujärelvalvet Infragate Eesti.

Tunneli ehitamise ajal sõitsid kõik Tallinn-Tartu maanteel liikunud sõidukid kaks kuud Adavere alevikus Aia ja Pargi tänavat mööda, ümbersõit pikendas teekonda 80 meetri võrra. Nüüd saavad autod jälle otse sõita.

Lisaks tunneli ehitamisele toimub Adaveret läbival maanteelõigul asfaltkatte tasafreesimine ja laienduste ehitamine. Ehitatakse välja jalg- ja jalgrattateed, mille kogupikkuseks on 487 meetrit. Uuendatakse ja rajatakse juurde tänavavalgustust ning ehitatakse bussipeatused tunneli lähedale, et mõlemalt poolt teed bussi peale minejad ja bussi pealt tulijad jõuaksid peatusesse või sealt plaanitud sihtpunkti ohutult.

Olemasoleva tunneli pikkuseks on 25,45 meetrit, laiuseks 3,5 meetrit ja kõrguseks 2,5 meetrit. Nii tunnel kui jalgteed saavad valgustuse.

Jalakäijate tunneli ehitus ja sellega kaasnevad teetööd Adaveres plaanitakse lõpetada septembris.

Sama lepingu raames rajatakse jalg- ja jalgrattatee ka Põltsamaa valda läbiva Põltsamaa-Võhma tee kõrvale Esku külla 150 meetri ulatuses. Nende kahe objekti ehituslik maksumus on 1 184 922 eurot. Lisaks tunnelile renoveeritakse Adaveres sealset traditsioonilist jalakäijate ülekäigu kohta Adavere kaupluse juures.

Adavere tunnel

*Pikkuseks on 25,45 meetrit

*Laiuseks 3,5 meetrit

*Kõrguseks 2,5 meetrit.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus