Pikad suvepühad tulemas

Eile hommikul algas kalendri järgi suvi. Aga mis aastaaeg meil siis maikuu algusest on olnud?  Tulebki nentida, et ei mäleta viimastel aastatel nii ilusaid suveilmu, nagu oli pakkuda sellel kevadel, mis äsja ametlikult minevikuks sai.

Lehekuu algusest pole olnud öökülmi. Päevasoojagi on nii heldelt jagatud, et veesõpradel selle hooaja esimene suplus ammu unustatud. Vihmaga on, nagu alati – selle hulgaga pole me ilmaski rahul, ikka on seda ühe arvates napilt, teise meelest liiga saanud… või tuleb värskendav sahmakas valel ajal. Olgem taevataadi vastu siiski õiglased: nii imeline õitseaeg, kus vett ja sooja vahelduvalt jagatakse,  on meie kliimavöötmes tõepoolest haruldane.

Homme on võidupüha ja jaanilaupäev, ülehomme jaanipäev.

Kõik on vabadeks päevadeks plaane teinud ja korduvalt on jutuks olnud ka ilm – et kas ikka on ilus või hakkab sadama. Siinkohal meenutagem legendaarse ilmaennustaja kuulsuse pälvinud külameest, kes kord taevasse vaadates sügavmõtteliselt lausus, et teist ta nüüd teeb, tuleb vihma ehk jääb kuivale… Tänavu peab ilmselt paika lause esimene osa ning asjatundjad lubavad ka troopikapalavust ja äikest.

Ju see peab nii olema, et eriline kevad ka erilisel moel suveks pöörab.

Rõõmsaid ja rahumeelseid pühi kõigile! 

22. juuni 2013

blog comments powered by Disqus