Piirojal püüavad poodiumi kõrgeimat kohta kohalikud mehed

Sel laupäeval antakse Piiroja rallikrossirajal start Eesti rallikrossi meistrivõistluste kolmandale etapile, kus Põltsamaa kandi noormehed soovivad oma võistlusklassides konkurentidele koha kätte näidata.

 

Piirojal stardib laupäeval neljas erinevas võistlusklassis üle kolmekümne rallikrossisõitja. Lisaks Eesti tippudele segavad kaarte viis lätlast ning nelikveoliste autode klassis ka soomlane Silvo Viitanen, kes on Euroopa meistrivõistlustel sõitnud lausa A-finaalis. Uueks tulijaks on SuperCar klassis Priit Karjus, kes stardib Piirojal Sten Oja Motorsport võistkonnas Steni jäärajaauto Audi 80 Quattroga. 1990. aastate  alguses tegi Karjus ilma kardiradadel, laupäevane rallikrossivõistlus on talle esmakordne jõuproov sel alal.

Fakt on see, et kõikides klassides tuleb väga tihe konkurents ning heitlus ei käi ainult esikohale, vaid võideldakse iga positsiooni pärast. Kõige tihedam tuleb ilmselt konkurents  Super1600 klassis, kus Arvo Kask noolib oma kodurajal kindlasti võitu. Arvo isa Mati Kask kommenteeris, et eelmisel aastal jäädi Piirojal kahel etapil kolmandaks ning teiseks, nüüd minnakse aga raudselt võitma. Momendil juhib Kask ka punktitabelit, kuid neli esimest meest samas klassis on väga ägedad ründama ning iga eksimus võib valusalt kätte maksta.

Veel pole kindel, kas SuperCar klassis tuleb starti ka Sten Oja, kellel on oma auto sõidukorda saamisega probleeme. Kaks nädalat tagasi Soome meistrivõistlustel purunenud käigukasti pole veel seni jõutud korda teha.

SuperCar klassis võistleb Põltsamaa poiss Sten Karuks, kelle möödunud hooaeg läks tehniliste viperuste nahka. Kodurajal võistlev Karuks proovib kindlasti end kohalikele parimast küljest näidata ning Põltsamaa kandi rallikrossisõitjate au hoida. Lustiverest pärit Alvar Kuusik pole sel aastal oma võistlusautot nõuetekohaselt seadistanud, nimelt on tema autol 2-liitrine mootor, kuid alates sellest hooajast on Super1600 klassis lubatud 1,6-liitrise mootoriga autod. Kahjuks ei saa starti tulla ka kohalik poiss Sander Miljand, kellel jääb kodune võistlus vahele käeluumurru tõttu.

Samas lubavad korraldajad, et meelelahutust jagub Piiroja rajal terve päeva jooksul küllaga. Sarnaselt eelmistele etappidele, on ka sel korral plaanis pakkuda mitmeid põnevaid vaatemänge, mille sisu korraldajad veel võistluste eel saladuseks jätsid. Korraldajate sõnul võib võistlustele tulla terve perega, sest tegevust jätkub ka väikestele lastele. Samas on rallikrossilt võimalik tagasi tulla ka nii, et õhtusöögiga muret pole, sest piletiostjate vahel loositakse välja suitsutatud siga. 

Eesti rallikrossi MV punktiseis pärast kahte etappi 

ERK juunior

1.-2. Andre Teder           38

1.-2 Casper Eerikson      38 

Super1600

1. Arvo Kask                  38

2. Janno Ligur                34

3.-4. Priit Rebane           24

3.-4. Andre Kurg            24 

SuperCar

1. Helmet Palm              42

2. Andri Õun                  32

3. Sten Karuks               24 

TouringCar

1. Rommi Pukk              41

2. Kalmer Vaht              35

3. Marten Teppan           28

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus