Piiroja teine karikaetapp peeti käreda pakasega

Möödunud laupäeval kogunes Piiroja krossirajale ligi poolsada rallispordihuvilist, kes ligi kolmekümnekraadisest külmast hoolimata olid oma masinad häälde saanud ning asusid karikapunktide nimel võidu sõitma.

Sel laupäeval anti Piiroja krossirajal start juba teisele talvisele karikaetapile ning isegi käre pakane ei sundinud rallisõitjaid koju jääma ning võimalikest punktidest niisama lihtsalt loobuma. Jäisel rajal võisteldi kolmes masinaklassis ning eraldi peeti ka noorte ja naiste arvestust.

Tagaveoliste masinate klassis sõitis üksteist meest. Esikolmikus käis võidu peale tihe rebimine — kolme parema ajad jäid kolme sekundi piiresse. Siiski pidid ülejäänud kümme meest tunnistama sel laupäeval Kaido Kruusi paremust, kes võitis sama klassi ka Piiroja karikasõidu esimesel etapil. Teise koha pälvis samas klassis Herki Ilves ning kolmanda koha sai Kristo Kruus, kes avaetapil lõpetas teisena.

Esiveoliste masinate klassis oli parim Sten Karuks, kes avaetapi teisena lõpetas. Selle etapi teine koht kuulus Marek Järlakule, kes jättis kolmandale kohale Toomas Angerjärve. Siiski ei tulnud poodiumikoht mehele lihtsalt. Neljandat kohta hoidev Rene Kanniste kaotas Angerjärvele kõigest kolme kümnendikuga ning viiendal kohal platseeruval Paavo Pärnakivil jäi Kanniste kohast puudu vaid üks kümnendik.

Sojuz klassik ehk vene autode arvestuses sõitis parima koha välja Jaan Müür, kellele kaotas nelja ja poole sekundiga Peeter Õun. Kolmanda koha omanik Johannes Varik kaotas liidrile juba üle kahekümne sekundi.

Noorte arvestuses sõitis sel korral neli poissi. Selles klassis pidid ülejäänud tunnistama Alvar Kuusiku paremust. Üksteiselt võtsid mõõtu ka õrnema soo esindajad. Neist oli sel korral kõige kiirem Loona Pärnakivi, kes edestas teisena finišeerinud Piret Labotkinit ligi kahekümne sekundiga.

Käredale külmale pidas tehnika küllalt hästi vastu,  kohale tulnutel ei jäänud sõidud masinate tõrkumise pärast sõitmata. Vaatamata sellele, et rada oli jäiselt libe, ei sõidetud ka eriti palju rajalt välja.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus