Piiroja karikavõistluste avaetapil osales rekordarv sõitjaid

Möödunud laupäeval peeti Piiroja jäärajal külasprindisarja “Piiroja Karikas” avaetapp, kus starti kogunes üle kaheksakümne osaleja.

Võistluste korraldaja Mati Kask rääkis, et suur osavõtjate arv oli tingitud peaasjalikult sellest, et tänavu pole ümbruskonnas jäärajavõistlusi peetud ning jutud sealse raja heast seisukorrast on levinud maakonna piiridest kaugemalegi. “Piiroja rada on korralik, ei lõhu rehve ega masinaid,” kinnitas Mati Kask, lisades, et eriti hea meel oli näha arvukat osavõttu neljaveoliste masinaklassis, kuhu oli starti kogunenud üksteist võistlejat. 

Esiveoliste klassis tihe rebimine

Sõitjad said kirja kolme ringi ajad, millest kahe parema põhjal selgitati välja võitja. Edu soosis neid, kes olid esimesed ringid sõitnud võimalikult puhtalt, sest mida aeg edasi, seda libedamaks rada muutus.

Esisillaveoliste masinaklassi eesotsas käis kõige tihedam rebimine. Võrdselt väga häid aegu näitasid Jaak Palmisto ja kodurajal kihutanud Lustivere noormees Alvar Kuusik. Siiski tuli Kuusikul leppida teise kohaga. Esiveoliste klassi kiireim mees oli Jaak Palmisto, edestades Kuusikut poole sekundiga. Kolmandaks tuli selles arvestuses Valmar Gilden, kaotades liidrile üle nelja sekundi. Põltsamaa ralliklubi Yellow Racing Team’i esindaja Sten Karuks, kes on häid kohti kogunud Eesti rallikrossisarjas, pidi sel korral leppima üheteistkümnenda kohaga.

Tagasillaveoliste masinate klassis oli kiireimaks meheks Piirojal Herki Ilves. Temast pea nelja sekundi kaugusele jäi Erki Kull ning kolmandale kohale sõitis end Kristo Kruus. Ka nelikveoliste sõit pakkus pingelist heitlust kuni võistluste lõpuni. Kiireim mees kahe silla veoga masinal oli Rain Rannala, talle jäi napilt alla Elvis Pukk, kes kaotas liidrile üheksa sajandikku. Kolmandaks selles arvestuses tuli Helmet Palm. Yellow Racing Team’i sõitja ja eelmisel hooajal Eesti rallikrossil ERC 2000 klassis teiseks tulnud Arvo Kask pidi külasprindi avaetapil leppima neljanda kohaga. Kaotust võitjale kogunes veidi üle seitsme sekundi. 

Järgmine etapp peetakse veebruaris

Eraldi peeti arvestust ka Sojuz-klassis, kus kihutati vene päritolu masinatega: Žigulide, Moskvitšide ja Zaporožetsitega. Selle klassi kiireim mees oli Rainer Meus, jättes oma selja taha Alar Talivee ja Janar Müüri. Meus oli konkurentidest peajagu üle, teise koha mees kaotas talle ligi kümne sekundiga.

Eraldi selgitati välja ka rajal liikunud kõige kiiremad noored ja naissoost sõitjad. Kui esiveoliste klassis pidi Alvar Kuusik leppima teise kohaga, siis noorte arvestuses oli ta kõige kiirem. Teise koha sai noorte arvestuses Raimo Lilleorg, kolmandale kohale sõitis end Hendrik Kull. Naiste arvestuses oli kiireim Piret Gilden, talle jäi kuue sekundiga alla Loona Pärnakivi. Madalaimale poodiumiastmele jõudis Getter Meri.

Võistluste korraldajad jäid Piiroja võistlusega väga rahule. “Tänan kõiki võistlejaid, kes kohale tulid. Siia koguneb alati heatujuline ja lahe seltskond, kellega pole kunagi mingeid probleeme olnud,” avaldas heameelt Mati Kask. Järgmine karikasarja etapp peetakse 12. veebruaril.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus