Piirkonnavooru pääses üheksa tantsu

Esmaspäeval tehti Koolitantsu kodulehel teatavaks festivali maakondlikest eelvoorudest piirkondlikele tantsupäevadele pääsejad. Jõgevamaalt jäid žürii sõelale seitsme trupi üheksa tantsu.

Žanriliselt osutusid meie tantsijad edukamaks vabatantsu kategoorias: tervelt viis edasi pääsenud tantsu konkureerib selles kategoorias. Vanuserühmadest oli edukaim gümnaasiumiaste samuti viie tantsuga. Tõsi, need tantsud jaotuvad kolme trupi vahel: Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna trupid Monte ja Föönix esinevad piirkondlikul tantsupäeval kumbki kahe tantsuga. Edukaimaks tantsuautoriks võib nimetada Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna tantsuõpetajat Ruben Roosi: tema loodud tantse pääses piirkonnavooru tervelt neli.

Olen juba mitu aastat Jõgeval tööl käinud ja hea meel on näha, et siin tehtu hakkab vilja kandma,” ütles Ruben Roos. Nüüdseks on tekkinud minu ja tantsijate vahele juba nii suur usaldus, et võin juba päris julgelt eksperimenteerida ja teha natuke isemoodi” tantse.”

Üheks selliseks kordaläinud eksperimendiks oli Rubeni enda meelest lastetrupi Pärlid esitatud tants Kontorlased”, mis teemalt teistest lastetantsudest selgelt eristus ja mille esitamisega väikesed tantsijad ka hästi hakkama said. Vanemate tantsijate puhul täheldas juhendaja natuke rohkem ärevust.

Piirkonnavooruni jäänud aja jooksul tulebki liigutuste lihvimise kõrval kasvatada tantsijate seesmist kindlust. Üks asi on, kui tantsijad täidavad laval juhendaja antud ülesannet, hoopis teine asi aga, kui nad tantsivad omaenda sisemisest veendumusest lähtudes. Selle sisemise veendumuse suunas peamegi liikuma,” ütles Ruben Roos.

Hea meel oli tal ka tantsijate omaloomingu edu üle.

Monte „Neeeetud pimedus” oli tõesti tantsijate endi looming. Sama võib öelda Fööniksi Tantsin kleidis. Kas kummalises?” kohta. Mina ja teine tantsuõpetaja Marika Järvet andsime nende juures vaid hädapärast nõu ja viimast lihvi.”

Jõgevamaa, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa paremad koolitantsud tulevad ettekandmisele 22. märtsil Jõhvi kontserdimajas.

RIINA MÄGI 

Jõgevamaalt pääsesid Koolitantsu piirkonnavooru:

Jõgeva muusikakooli (JMK) huviõppeosakonna trupp Pärlid tantsuga “Kontorlased” (1.-3. kl; lastetants; autor Ruben Roos)

JMK Slide tantsuga Imelik tuba” (4.-6. kl; vabatants; Ruben Roos)

JJ-Street Lendurid tantsuga Kinnitage turvavööd” (7.-9. kl; showtants; Kairi Jerlov)

Adavere PK trupp tantsuga Ujurikkujad” (7.-9. kl, vabatants; tantsijad ja juhendaja)

JMK Föönix tantsudega Tantsin kleidis. Kas kummalises?” (10.-12. kl; eesti tants; tantsijad ja juhendajad) ja Kohvilummus” (vabatants; Ruben Roos)

JMK Monte tantsudega „Tähistame!” (10.-12. kl; estraaditants; Ruben Roos) ja Neeeetud pimedus” (vabatants; tantsijad)

Põltsamaa trupp Pink Moon tantsuga Valgeid helbeid” (10.-12. kl; vabatants; Piret Pruus)

blog comments powered by Disqus