Piirivalvurid pidasid kinni mitmetes vargustes kahtlustatava

Kirde Piirivalvepiirkonna Peipsi grupi töötajad nooremseersant Rivo Aasmaa ja vanemseersant Alar Tamm pidasid 3. juuli hommikul rutiinse kontrolli käigus Jõgeva maakonna piiri lähedal kinni kaubikbussi, mille roolis oli vargustes kahtlustatav mees ning samast bussist saadi kätte ka varastatud esemeid.

 

Vanemspetsialist Olavi Kool selgitas 2. juulil välja, et Mustvee piirkonnas võib ringi liikuda üks vargustega seotud kaubikbuss. Kool edastas bussi andmed piirivalvepatrullile. Samuti selgitas ta patrulli liikmetele, et kahtlusalune buss tuleb võimalusel koos seal sees olevate isikutega kinni pidada.

Rivo Aasmaa ja Alar Tamm pidasid patrullides juba järgmise päeva varahommikul nimetatud kaubiku Ida-Viru maakonna piiri lähedal kinni. Kaubiku roolis oli Kohtla-Järvelt pärit 50aastane Vladimir. Kahtlustatav peeti kinni ja kohale kutsuti politsei.

Samal päeval jooksul laekus Jõgeva maakonnast kaks avaldust sissemurdmiste ja varguste kohta. Selgus, et needsamad varastatud esemed olidki bussis.

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva kriminaaltalitus on tänaseks kokku liitnud juba mitu kriminaalasja, milles on tõendeid piirivalve poolt kinni peetud isiku kohta.

„Vargused on toime pandud põhiliselt Saare, Palamuse ja Pala vallas. Varastatud esemeteks on enamjaolt tööriistad, ehitusmaterjalid, kütus ja erinevad metallesemed. Kahju suurus on esialgsetel andmetel umbes 200 000 krooni,“ ütles Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna kriminaaltalituse komissar Veiko Kõre.

Kinni peetud isik võeti juba järgmisel päeval Jõgeva Maakohtu otsusega kuueks kuuks vahi alla.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus