Piiri park kutsub jooksma

Joostakse kümnes vanusegrupis ja distantside pikkused on 200 meetrist 2000 meetrini. Etappidel jagatakse ka auhindu, medalid ja diplomid saavad esimesed kuus. Loosiauhinna võivad aga võita kõik jooksusõbrad, tarvitseb ainult osaleda. Pereauhinda on võimalik võita neil, kes osalevad jooksuvõistlusel kogu perega.

Uuendusena saavad ka raja kõrval seisvad issid ja emmed laenutada kepikõnnikeppe ning ilma aega arvestamata kulgeda Piiri pargis. Õnneks on viimane uuendus päris populaarne ning nii saab rõõmsaid kepikõndijaid parasjagu palju.

Peetud on kaks ja tulemas veel neli jooksuetappi (sügisel üks ja kevadel kolm). Sellel sügisel annab jooksudele ilmet palju noori särasilmseid lapsi ja hea ilm. Muidugi on ka kaasaelajaid piisavalt. Mõnel põngerjal koguni kogu suguvõsa. Sellel sügisel on aga kahjuks natukene vähem jooksjaid vanemates vanusegruppides. Jooksjaid on Piiri parki kogunenud tavaliselt sadakond.

Üldarvestust peetakse nende jooksjate vahel, kes osalenud vähemalt neljal jooksuetapil ja võitjale kuulub kuldne jooksjaplaat. Juba esimesed etapid näitavad, et mitmes vanusegrupis on oodata päris põnevaid duelle.

Kaks etappi on võitnud Sandra Vaher Annikverest, Harri ja Reena Koll Jõgevalt, Sten Lillemägi Jõgevalt, Liis ja Viljo Emajõe Põltsamaalt ning Heino Põldoja Jõgevalt.

Tublid on olnud ka ühe etapi võitmisega Markus Kikkatalo (Jõgeva), Mattias Säärits (Võduvere), Kerit-Merili Kalde (Jõgeva), Greete Rüütli (Jõgeva), Kevin Keek (Siimusti), Siim Tolmusk (Jõgeva), Anett Vaher (Annikvere), Birgit Koll (Jõgeva), Rinat Vasjov (Jõgeva), Karli Kütt (Jõgeva), Riin Emajõe (Põltsamaa), Getter Vaher (Annikvere), Risto Võsaste (Jõgeva), Marko Ansip (Põltsamaa) ja Eda Orupõld (Võduvere).

Piiri parki ootame edaspidi ka rattasõitjaid ja suusatajaid. Infot selle kohta saab kodulehelt www.hot.ee/pargijooks

Aimur Säärits,
jooksuvõistluse korraldaja

blog comments powered by Disqus