Piiri pargis jätkatakse töödega kevadel

“Põhitööd tehti ära, kuid seoses ilmade järsu külmenemisega ja lume tulekuga jäävad kevadesse kõnniteekivide tasandamine ja ka heakorratööd. Tegime valmis niipalju, kui ilm lubas. Seejuures arvestasime, et inimesed ei peaks poris käima. Selleks, et neil oleks pimedal ajal valge astuda, paigaldasime parki läbiva kahe kõnnitee äärde 20 valgustit. Maasse kaevati 570 meetrit elektrikaablit. Selle töö tegi ära OÜ TAA Elekter,” rääkis Jõgeva Linnavara juhataja Heino Puide.

Kõnniteedele kuluks veel 310 000

Jõgeva linnavolikogu kirjutas käesoleva aasta eelarvesse Piiri pargi renoveerimise alustamiseks summa suuruseks 440 000 krooni.

Konkursipakkumise võitis OÜ Jyky ja ehitas Piiri parki Kruusa tänavat ning Aia ja Piiri tänava ristmikku ühendavast 300-meetrisest kõnniteest valmis 180 meetrit. Vastav leping sõlmiti 11. oktoobril.

Kõnealusest kõnniteest jääb ehitada veel 120 meetrit ja see läheks maksma 310 000 krooni.

“Seda tehakse aga juhul, kui järgmise aasta eelarves eraldatakse vastavad summad,” märkis Heino Puide.

Sõidujäljed kõnniteedel

Mullatöödega alustati Kruusa tänava poolsest otsast, seejärel paigaldati kõnniteele dreen- ja aluskihid ning ehitati valmis 525 ruutmeetrit betoonkivisillutisega teed. Kõnnitee alla ehitati liigvee ärajuhtimiseks ka kaks truupi.

Jõgeva Linnavara juhataja Heino Puide tahab linnarahvale südamele panna, et pargiteedel ei sõidetaks autodega. Kahjuks olid juba praeguseks läinud lumel autode sõidujäljed.

“See on ka teie turvalisuse huvides. Tihti kritiseeritakse seda, kui töö on pooleli, kuid jäetakse märkamata, kui rikutakse tehtut,” lisas ta.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus