Piirangute ootuses

See nädalavahetus on viimane, mil saab veel negatiivse koroonatestiga üritustele pääseda. Esmaspäevast on see lõbu lõppenud. Piirangud ja kohustused võtavad taaskord maad ning suur osa sellest on madalal vaktsineerituse tasemel. Tänases suures loos innustab ka perearst Karmen Joller julgemalt tohtrite poole pöörduma ja nõu küsima. Mitte seda internetist kahtlastelt lehtedelt ammutama. Ja mis veel olulisem: küsitavat infot teistegagi jagama.
Maakonnas on vaktsineerituse tase kõrge, neljapäevase õhtu seisuga tervelt 69,63 protsenti. Kõrgeim protsent on Jõgeva vallas, kus vaktsineeritud inimesi on 71,65 protsenti elanikest. Põltsamaa on kohe, kohe 70 piiri ületamas, Mustvee vallal on veel minna, seal on vaktsineeritud 64,64 protsenti elanikest. Olgugi et Jõgeva vald on olulise 70 piiri ületanud, ei tähenda see rihma lõdvaks laskmist. Sest viirus pole kuhugi kadunud ja Eesti üldine tase on endiselt liiga madal.
Ajal, mil kogu maailm vaevleb kriisis, ei saa mõelda vaid iseendale. Tänases niigi egoistlikus maailmas tuleb mõelda ka endast nõrgemate kaitsmisele. Ja selleks ongi vaktsineerimine vajalik. Kontsert ja kohvik on boonuseks.

blog comments powered by Disqus