Piiranguid pikendati 25. aprillini

Valitsuse liikmed võtsid vastu põhimõttelise otsuse pikendada koroonaviiruse leviku tõkestamise piiranguid vähemalt 25. aprillini. Sõltuvalt epideemilisest olukorrast
võib valitsus piiranguid pikendada ka pärast seda, piirangute üle otsustatakse iga kahe nädala tagant.
Samuti võttis valitsus vastu põhimõttelise otsuse, et alates 5. aprillist lõpeb Balti riikidest ja Soomest Eestisse tulles eriregulatsioon. Ühtlasi kaotatakse erisused, mis kehtisid Suurbritanniast ja Põhja-Iiri Ühendkuningriist Eestisse tulles. Piirilinnas Valga-Valkas jääb linnade vahel liikumisele kehtima praegune regulatsioon.
„On hea meel, et piirangud on hakanud viiruse levikule mõju avaldama,“ ütles peaminister Kaja Kallas. „Muret valmistanud plahvatusliku nakkuse leviku, mille tõi kaasa briti tüvi, oleme kontrolli alla saanud. Küll aga ei saa ettevaatust kaotada, sest nakatumisnumbrid on veel stabiliseerumas,“ ütles Kallas.
Kehtivad piirangud jätkuvad kõigis valdkondades. See puudutab nii hariduselu, sportimist, spordivõistluseid ja liikumisüritusi, noorsootööd, huviharidust, täiendkoolitust. Endiselt peavad klientide jaoks jääma suletuks spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Keelatud on
avalikud üritused, suletud peavad olema nii kultuuriasutused kui meelelahutuskohad.
Kehtima jäävad erandid välitingimustes avalike koosolekute ja jumalateenistuste kohta ning muuseumite õuealadele. Toitlustusettevõtetele on lubatud vaid toidu kaasamüük.
Suletud peavad olema kõik poed peale esmavajalikke kaupu müüvate poodide. Muus osas võib
kaupu müüa ja väljastada kaupluse õuealal. Avatud poodides ja teenindusettevõtetes tohivad kliendid liikuda arvestusega, et ruumi täitumus ei ületaks 25 protsenti.
Leedust, Lätist ja Soomest reisimisele hakkavad kehtima samad nõuded nagu mujalt Euroopa riikidest tulles. See tähendab, et alates 5. aprillist peavad kõik inimesed, kes on ületanud Eesti riigipiiri, viibima 10 päeva isolatsioonis. Eneseisolatsioonist ja testimisest on vabastatud inimesed, kes on viimase kuue kuu jooksul läbi põdenud COVID-19 haiguse või läbinud
vaktsineerimiskuuri.
Sarnaselt teistest riikidest reisimisele saab 10-päevast eneseisolatsiooni lühendada testimisega. Selleks tuleb teha kaks negatiivse tulemusega koroonaviiruse testi, ühe neist kuni 72 tundi enne riiki saabumist ning teise testi mitte varem, kui kuuendal päeval pärast esimest.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus