Piimasõda tõi kaasa olulise hinnalanguse

Jõgeva toidukaupluste hinnavõrdlusest on möödunud pea pool aastat ning käesolevast uuringust selgub, et toidukaupade hinnad on kevadega võrreldes langenud viiendiku võrra, enim on odavnenud piimatooted.

iii

Ka sel korral võtsime luubi alla kuus suuremat Jõgeva toidukauplust: Keskuse pood, Selver, Konsum, Grossi toidukaubad, Säästumarket ja Maxima. Kõikides eelmainitud kauplustes on langenud piimahind, mis on tingitud praegu äärmiselt odavast piima kokkuostuhinnast.

Grossi ja Maxima  poes on langenud piimaliitri hind lausa kahe krooni võrra. Kuni nelja krooni võrra on langetatud ka hapukoore hinda. Soodsaimalt saab poolekilose koorepaki kätte Grossi poest ning mõnikümmend senti kallim on see Maximas.

Siiski on analüütikud andnud mõista, et nii madal piimahind püsima ei jää ning hinnatõusu on oodata juba novembris.

Liha hind püsib stabiilne

Sügisele omaselt on soodsalt müügil ka aia- ja põllusaadused. Võrreldes kevadega on kurgi-, tomati-, kartuli- ja kapsakilo poodides poole odavam. Üheski poes ei ületa peakapsa hind kolme krooni piiri.

Seevastu kurgi hind kõigub erinevates kauplustes üsna palju. Kodumaise toodangu hind on välismaisest endiselt kallim. Poolast pärit kurgid maksavad poodides alla kümne krooni kilo ning Luunja kurgi hind jääb kahekümne krooni piirimaile.

Seevastu lihatooted on püsinud poole aasta jooksul enam-vähem samas hinnaklassis. Neist enim on langenud broilerikoiva hind.

Ka hakkliha kilohind jääb enamikus poodides neljakümne krooni piirimaile. Vaid Konsumi hakkliha on üle viiekümne krooni ning Maximas müüakse pakendatud Rakvere lihatööstuse hakkliha, mille kilo maksab veidi üle seitsmekümne krooni. Keeduvorsti hind on poole aasta jooksul kõikunud vaid paarikümne sendi võrra.

Kliendikaardiga veel odavamalt

Munad ja juust maksavad samuti kevadega võrreldes enam-vähem samapalju. Möödunust oluliselt odavamat juustu pakuvad Grossi toidukaubad, Keskuse pood ja Selver. Enim on munade hind langenud Maxima kaupluses, kus kümme muna karbis maksab kevadega võrreldes üle viie krooni vähem.

Kevadega võrreldes on ostukorvi hind vähenenud kõikides poodides. Enim on hindu langetanud Selver, Säästumarket ja Konsum. Neis kolmes poes on ostulkorvi hind langenud ligi kakskümmend protsenti.

Selles uuringus ei võetud arvesse soodustooteid, mille odavamad hinnad kehtivad ainult kliendikaardi esitamisel.

Käesoleva aasta juulist ei teeni Konsumis kasutusel olev Säästukaart enam boonust, on nüüd suur hulk tooteid Säästukaardi esitamisel pea poole soodsamad. Säästukaardi omanikel on Konsumi ostukorv veel umbes kümne krooni võrra soodsam. Ka Selveris toimiva Partnerkaardi omanikele on soodustooteid ostes hinnavõit ligikaudu kümme krooni.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus