Pihkva Eesti restorani ostetakse Siimustis tehtud serviisid

Osaühingu Siimusti Keraamika tegevjuhi Elsa Kursi sõnul külastas ettevõtet hiljuti Pihkva ärimeeste delegatsioon, kes rääkis kavatsusest osta iidses Venemaa linnas paiknevale Eesti restoranile serviisid Siimusti keraamikatööstusest. ?Pihkvalased jätsid soliidsete majandusinimeste mulje ja koostöö nendega on igati teretulnud,? ütles Kurs ja lisas, et Siimusti Keraamika ekspordib tooteid ka Soome, Lätti ja Leetu.

Ka Eestis on Siimusti lauanõud kasutusel mitmetes esinduslikes restoranides ja kultuuriasutustes: Tartus Püssirohukeldris, Muuga tuulikus, Viitna kõrtsis, Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Firma kliendiks on ka Eesti filmitööstus.

?Arvestades meie tootmisvõimsusi, oleme huvitatud märksa avaramast turust kui praegu. Seni on müüki raskendanud välisriikidest imporditav odav keraamika ja meie kaupade suhteliselt kõrge hind, mida põhjustab asjaolu, et tooted valmivad käsitööna. Hinna tõttu tellivadki mõned kauplused meie tooteid väga tagasihoidlikult,? rääkis keraamikafirma tegevdirektor ja tunnistas samas, et kui kooliõpilaste ekskursioonid tehast külastavad, küsivad õpetajad sageli, miks Siimusti keraamikat nii vähe poodides müügil on.

?Kindlasti soodustab keraamikatoodete müüki uue kaupluslao avamine, mis on senisest suurema müügipinnaga ja asub otse tootmishoones,? märkis Siimusti Keraamika müügijuht Rein Kaste. Oma kauplus on keraamikatootjatel nüüd ka Tallinnas Pae tänaval.

2006. aastal täitub Siimusti keraamikatööstuse loomisest 120 aastat. Juubeliürituste korraldamisele mõeldakse juba praegu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus