Pidu Puurmani lossisaalis

Paarid istuvad väärikalt küünaldega ehitud laua ümber ja kuulavad lummatult tseremooniameistrit Peep Puisi. Krahvinnadel on seljas parimate õmblejate õmmeldud kleidid ja istuvad veidi kahvatuna, pilkudes romantiline helk.

Krahvide sametised kuued ja uljas pilk paneb nii mõnegi krahvinna südame kiiremini põksuma.

Puurmanist oli krahvi ja krahvinna konkursile tulnud viis paari, Järva-Jaanist ja Lustiverest üks paar.

Tseremooniameistri Peep Puisi ja zürii kriitilise pilgu all pidid kõik seitse paari läbima mitmekülgse konkursivooru, et selgitada välja paar, kes väärib seda suurepärast tiitlit.

Peale hurmava ilu ja julguse oli tarvis ka osavust, deklameerimisoskust, kombekust, vaimukust ja muidugi ka tantsuoskust.

Pärast paaride lõpuvalssi palus tseremooniameister nad laudade taha istuma ja zürii läks otsust tegema.

See ei osutunud aga sugugi kergeks: igal krahvil ja krahvinnal oli oma isikupära. Krahv Rait paistis silma oma suurepärase tantsuoskusega ja väärikusega. Krahv Taavi säras ja üllatas oma deklameerimisoskusega, krahvid Risto ja Meelis aga jätsid endast tõeliselt väärika mulje. Kaunilt ja särasilmselt tutvustas oma mõisa ajalugu krahvinna Marilin, krahvinnad Maarja-Liisa, Triin ja Maiki olid oma olemuselt malbelt naeratavad ja suursugused. Noorimad tiitlitaotlejad olid krahv Allar ja krahvinna Kertu.

Zürii langetas lõpuks otsuse: Krahvi ja Krahvinna 2006 tiitli pälvis Järva-Jaani mõisast pärit paar. Teisele kohale jäid Tanel ja Marilin, kolmanda koha pälvisid Meelis ja Maiki. Tiitliga kaasnes preemiareis Soome.

Tiitli saajatel tuli anda vanne, kus nad tõotasid olla rahvale südamlikud valitsejad ja viia mõisakoolid maailmakaardile.

Tiina Oolo,
Puurmani Gümnaasiumi direktor

blog comments powered by Disqus