Pidu läheneb jõudsalt!

Suvine noorte laulu- ja tantsupidu jõuab iga päevaga lähemale. Juba on peetud mitmeid ühisproove, viimased ja otsustavad ülevaatused, mil selgub, kes suurele peole pääsevad, on veel ees.

Paraku ei mahuta  pealinna võimas laulukaar ja selle esine kõiki lauljaid ja tantsijaid, võimlejaid ja pillimehi, kes  ülevast koostegemisest osa saada tahaksid. Kahju on neist, kellele kevadel ära öeldakse, kuid rõõm on ka tõdeda, et laul, tants ja muusika nii paljudele noortele oluline on.

Juulikuu esimestel päevadel üheteistkümnendat korda teoks saavat noorte laulu- ja tantsupidu maa ja ilm peetakse esimest korda koos lauluväljakul.

Tänavuse peo lugu räägib korraldajate sõnul sellest, kuidas igatsusest ilma näha saab tahtmine tagasi tulla ning kuidas üks noor inimene ilma kasvades oma maa avastab ning siia tagasi ruttab. Seda me ju kõik loodame.  Sest just praegu on meil probleemiks, et noorte igatsus ilma näha võib saatuslikuks  saada, kui  just võõrsil oma koht leitakse, tagasitee aga kodumaa kehvade olude tõttu püsti on. 

1. märts 2011

blog comments powered by Disqus