Pidu läheb lahti

Täna õhtul rullub kolmeks päevaks lahti XIII noorte laulu- ja tantsupidu. Terve nädala on noored tantsijad ja võimlejad pealinnas kuumusega võidu harjutanud ja treeninud. Tantsud on küll selged, kuid nüüd tuleb need kõik üheskoos ka etenduseks vormida.
Eilsest hakkasid Tallinna poole liikuma ka lauljad, kelle etteaste saab teoks pühapäeval. Kõigi nende piduliste seas on ka 608 inimest Jõgevamaalt, kes viivad suurele peole siinset tantsu- ja laulukultuuri. Meie noorte juhendajad on juba avaldanud vaimustust laste tublidusest ja vaprusest. Kuigi väsimus ja kuumus on veeretanud piduliste teele takistusi, on kõikidest karidest kenasti üle saadud.
Jõgeva noorte piduliste ja nende juhendajate kuraator Tiina Tegelmann iseloomustas eile ülivõrdes meie kollektiivide valmisolekut ja
pühendumist peole. Tema sõnul võiks peol valitseva meeleolu ja atmosfääri järgi anda peole nimeks ka „Püha on Jõgevamaa“. Sest kõik toimuv seda ka väärivat.
Seekordsele peole annavad erilist värvi juurde ka lipupäevad. Seepärast heiskavad sel puhul tänasest pühapäevani Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus kutsus aga ka kõiki kodanikke üles ehtima neil päevadel sinimustvalgega oma kodusid.
Niiviisi avaldatakse austust kõigile neile, kes on pidude traditsiooni Eestimaal rohkem kui 150 aastat elus hoidnud ning tunnustuseks nendele 31 415 noorele artistile ja nende juhendajatele, kes traditsiooni sel nädalavahetusel toimuval noortepeol edasi kannavad.

blog comments powered by Disqus