Pidu hakkab!

Juba nädala alguses asusid Tallinna poole teele noored tantsijad ja võimlejad, et talve jooksul selgeks õpitud suure peo kava kokku harjutama hakata. Tänaseks on pea- ja peolinna jõudnud ka lauljad ja pillimehed ning homme õhtul kell pool seitse saabubki see kauaoodatud hetk, mil avatakse XI noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm”.

Küllap on suure linna melu, pikad harjutustunnid ja kannatlikud seismised päikeselõõsas ning kodusest spartalikum elukorraldus eriti just pisematele  osalejatele paras ja ehk ka pisut ettearvamatu katsumus. Kuid kindlasti ununeb väsimus ja pisike koduigatsus publikut tulvil lauluväljakul, kui kõrges tornis süttib peotuli ja neid, kes  lustiga ühe asja eest väljas, on nii palju.

Õnnelikud on need emad-isad, kel võimalik nädalalõpuks Tallinna sõita, et lauluväljakul vahetu elamus saada ja koos oma lastega rõõmustada. Kellel aga koju jääda tuleb, need sätivad oma tööd-toimetused nii, et noortepeo avamist, tantsupidu, laulupidu ja rongkäiku  vähemalt teleri vahendusel näevad. Ja oh seda rõõmu, kui ekraanilt korraks ka tuttav näoke läbi lipsab!

 

30. juuni 2011

blog comments powered by Disqus