Perrooniehitus algas

Juulikuu algul algas ka Jõgeva linnas kauaoodatud uue raudteeperrooni ehitus. Kõigepealt võeti maha paplid, seejärel “korjati üles” jaamapoolne esimene tee. Nüüd on läinud ka varikatus jaamahoone eest.

Head rongireisijad, olge valmis ka järgmisteks üllatusteks, sest ehitustööd alles algasid. Meenutades seitse-kaheksa aasta taguseid aegu, siis kasutati vahepeal isegi ajutist puuperrooni. Ja rongid peatusid mõnel päeval tont teab kus. See selgus tavaliselt siis, kui rong tuli ja seisma jäi. Nii et rahu, ja varugem kannatust! Üllatused pole veel sugugi lõppenud.

Et on suveaeg, siis pole õnneks vaja põlvini lumes sumbata. Kui mõnikord ka paduvihma sajab, tuleb seegi üle elada. Vaevalt me suures poris ja sopas sumpama peame, sest loodetavasti ei muutu pinnas raudtee lähedal ja raudteega külgnevatel aladel nii pehmeks, sest seal on piisavalt killustikku all.

Õnneks jäävad suuremad tööd loodetavasti puhkusteaega, nii et igapäevaseid tööl- ja kooliskäijaid häirivad ümberkorraldused võimalikult vähe.

Loodetavasti suureneb seoses uue perrooni valmissaamisega ka ohutus, sest ülekäigurajad tulevad loogilisematesse kohtadesse. Samas peab raudteed ületades loomulikult alati silmad-kõrvad lahti hoidma.

 

7. juuli 2012

blog comments powered by Disqus