Perepeo esimeses poolfinaalis taas meie maakonna etteaste

Sügisel ETV-s alguse saanud saatesari Perepidu, kus esinevad-võistlevad Eestimaa musikaalsed pered, jõuab peagi järjega poolfinaalideni.

Esimesse poolfinaalsaatesse oodatakse perekond Koortsi Tabivere vallast ehk Liia ja Rauno Koortsi, Triinu Täpsit ja Kalev Kursi, kes astusid üles ka sarja avasaates 12. oktoobril ja osutusid seal võitjaiks.

“Esimene poolfinaal jõuab ekraanile 23. novembril ja meie n-ö vastasteks on perekond Lass. Me ei saa oma elutempot küll viimasel ajal kuidagi maha võetud. Proove alustame enamasti kell üheksa õhtul, mõnikord isegi hiljem. Tallinna harjutama jõuame ka kella kaheksaks õhtul ja koju tagasi saabume öösel. Kõige raskem on Raunol, kes peab hommikul koolis olema ja jõudma mingil ajal ka koolitükid ära õppida. Sellega alustab ta hommikuti kell 6.

Oleme võtnud endale pisut raskemad laulud ja orkestriga kokku laulnud ainult ühe korra. Ühes laulus vaheldub näiteks märgatavalt tempo ja tuleb ka palju tantsida.   Nii et peame lisaks laulule eraldi ka tantsu harjutama,” rääkis Liia Koorts, tunnistades, et sellist kindlust küll veel ei ole nagu eelmisel korral, aga ta loodab, et salvestuseni jäänud aja jooksul jõuab veel tublisti harjutada.

Ülehomme, st laupäeva õhtul ongi 23. novembri saate lindistus, Tallinna sõidavad asjaosalised juba reede hommikul, et proove teha.

“Lassid, kes meiega samas saates üles astuvad, on väga tubli ja ka väga armas pere. Meie muusikaline juhendaja Kelli Uustani tunnistas, et kui ta siiani on alati õigesti ära arvanud, milline pere edasi pääseb, siis nüüd ta küll enam ennustada ei oska,” ütles Liia.

Tema sõnul tuleb nende seltskonnal praegu veel ka esinemisriiete otsimisega tegelda. Ega alati ju uusi ei jõua osta, pealegi pole  Tallinna vahet sõitmine nii kaugelt põrmugi odav lõbu.   

Möödunud reedel, 9. novembril osales Perepeo saates meie maakonnast mäletatavasti ka perekond Visk Põltsamaalt, kes  aga edasi ei pääsenud. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus