Perekool alustab uue kursusega

Tuleva nädala teisipäeval alustab Jõgeval “Kraaksupesa” mängutoas uus perekooli kursus, kuhu on oodatud rasedad koos oma tugiisikutega.

 

Jõgeva perekooli kursused on mõeldud kõigile lapseootel naistele  alates juba esimestest raseduskuudest. Loengutel räägib ämmaemand Ülle Piiskoppel sellest, mida on igal lapseootel naisel tarvis teada rasedusest, sünnitusest ning ka oma lapse ja enda eest hoolitsemisest pärast sünnitust. Lisaks külastab ämmaemand hiljem ka perekoolis osalenud emade vastsündinuid.

Jõgeva Perekeskuse juhatuse liige Liina Stamm rääkis, et perekooli kaheksa loenguga saavad rasedad ning ka nende tugiisikud kõik vajalikud teadmised raseduse kulgemisest ning sünnitusest. Perekeskuse liikmed innustavad rasedaid tulema koolitusele koos tugiisikuga, näiteks lapse isa või ka oma  emaga.

“Sageli on tugiisik sünnituse ajal veel rohkem paanikas kui sünnitaja ise. Perekoolis antakse ka tugiisikutele vajalikud teadmised, et nad saaksid aru, mis sünnituse ajal toimub, ning oskaksid sünnitajale toeks olla,” rääkis Liina Stamm.

Veel lisas Liina, et kui peres on juba laps olemas ning teda pole koolituse ajaks kusagile jätta, siis võib koolitusele tulla koos lapsega, kes saab samal ajal “Kraaksupesa” mängutoas mängida. Koolitused viiakse läbi kaheksal korral — teisipäeviti kella 17.00-19.00 Kraaksupesa mängutoas aadressil Puiestee 25a. Ühe kursuse hind rasedale ja tema tugiisikule on 1.50.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus