Perekond Ilves ja Kallis saavad Hansapangalt stipendiumi

Sihtkapital ja pank on koostöös konkurssi korraldanud nüüdseks juba kümme aastat järjest. Kõigile kahekümne viiele konkursi võitnud perele annab Hansapank 15 000-kroonise stipendiumi. Piirkondlikud tänuüritused, kus stipendiumid pidulikult üle antakse, seisavad veel ees.

Tublimatest tublimad

Nagu varasematel aastatelgi, hindas konkursile laekunud taotlusi Hansapanga ja Arno Tali Sihtkapitali komisjon ning valis välja need kakskümmend viis tublimat peret üle Eesti, kes stipendiumi väärisid. Arvesse võeti laste õppeedukust, huvitegevust, laste klassijuhatajate ja juhendajate soovitusi, perekonna ühisettevõtmisi ja traditsioone ning sedagi, mis eesmärgil stipendiumi kasutada oli soovitud. Eelistati just selliseid peresid, kus on toetatud laste koolivälist tegevust ning huvide arendamist. Hindamiskomisjoni kuulusid Hansapanga, Arno Tali Sihtkapitali, UNICEFi, Lasterikaste Perede Liidu ning Lastekaitse Liidu esindajad. Jõgevamaalt osutusid väljavalituiks Tiina ja Raul Ilvese perekond Puurmanist ning Tiiu ja Hannes Kallise pere Pajusi vallast Aidust. Mõlemas peres on kasvamas neli last.

Andekad ja mitmekülgsete huvidega lapsed

Perekond Ilvese vanemad lapsed Mihkel ja Liis õpivad Puurmani Gümnaasiumi IX ning VII klassis. Mõlemad on seni õppinud ainult väga headele hinnetele. Mihkel õpib muusikakoolis saksofoni ja Liis akordioni erialal. Peale selle jõuab Liis veel kahel korral nädalas liinibussiga Puurmanist Põltsamaale aeroobikatreeningusse sõita ning koolis laulukooris käia. Kaksikutest pesamunad, kuueaastased Sirli ja Siret, käivad veel lasteaias. Pereema Tiina, kes varem töötas raamatukogus, on praegu kodune, pereisa Raul töötab Puurmani põllumajandusosaühingus kuivati juhatajana.

Pajusi vallavalitsuse sotsiaalnõunik Tiia Juhkam kiidab nii perekond Kallise ühtehoidmist, tragidust kui hakkamasaamist. Kui vaja, suudavad nad aidata ja märgata ka teisi. Ema Tiiu on praegu pere noorima lapsega, peatselt kaheaastaseks saava Hans-Johannesega kodune. Pereisa Hannes tegeleb metsatööga. Vanim poeg, 17-aastane Mihkel, õpib Luua Metsanduskoolis, üheksa-aastane Liisbet ja seitsmene Annabel õpivad Siimusti Lasteaed-Algkoolis. Peale selle käivad tüdrukud sporditreeningutel, Liisbet lisaks Põltsamaal kiriku juures laulmas ning Annabel Jõgeva muusikakoolis flööti õppimas.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus