Perekeskus kutsub Kraaksupesa sügislaadale

Laste mängutoa asutamise mõte tekkis pikemal lapsepuhkusel viibival Helbe Karukäpal pärast seda, kui ta oli koos Tartus elava sõbranna Lagle Aimiga mõnda aega Jõgeval Betti Alveri Muuseumis tittede leeloringi läbi viinud. Leeloringis laulsid, tantsisid ja hüpitasid Helbe ja Lagle oma pere kõige pisemaid ja õpetasid mitmed rahvalikud laulumängud selgeks ka teistele emmedele-lastele. Leeloringi kogemus näitas, et noortel emadel on vajadus koos lastega kodunt välja pääseda ning sageli ka soov kelleltki nõu küsida või hoopis oma kogemusi jagada.

Nii tekkiski Helbel mõte leida teisigi ettevõtlikke lapsevanemaid ja asutada koos nendega laste mängutuba, kuhu saaksid kokku tulla vanemad oma päris pisikeste põnnidega, kel veel vara lasteaeda minna, aga kellele mängu- või tantsuringis osalemine, joonistamine ning niisama omaealistega suhtlemine juba vägagi kasuks tuleksid.

Paar kuud tagasi avaldas Helbe Karukäpp Jõgeva valla ja linna lehes ettevõtmist tutvustava artikli, mille peale mitu inimest võttiski nendega ühendust. Oktoobri algusest on Kraaksupesa nimelise laste mängutoa algatusrühm aktiivselt koos käinud ning tegevusplaanid hakkavad juba jumet võtma. Loodud on MTÜ Jõgeva Perekeskus ja käidud oma ideid tutvustamas linnapeale, nõu on peetud ka linna- ja vallavalitsuse sotsiaalspetsialisti ja haridusnõunikuga, kasulikke näpunäiteid saadud  Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse koolitustel. Praegu otsitakse mängutoa jaoks sobivaid ruume kesklinnas või selle ümbruses. Avatud ollakse igat liiki uutele mõtetele ja pakkumistele.

Häid ideid on leitud näiteks Tallinnas tegutseva beebide loovustoa tegemistest. Nende toimetamistega saab tutvuda aadressil www.loovustuba.ee asuva kodulehe vahendusel. Koostööd tahetakse tegema hakata ka Gordoni perekooliga, kes Jõgeval juba mõned koolitused läbi viinud.

Kraaksupesa asutajad on igaüks valmis oma oskusi ja teadmisi teistega jagama. Helbe on õppinud sotisaaltööd, Piia kunsti ja valmistub praegu õpetajaametiks, Kaja töötab meditsiini alal ning on valmis suhtlema lastega liikumise ja tantsu keeles. Liina on kodune noor ema, kes samuti valmis panustama ühisesse tegevusse.

Ülehomsel laadal tutvustavad Kraaksupesa asutajad mängutoa ideed ning jagavad küsitluslehti, mille kaudu loodavad teada saada, kui palju on asjast huvitatuid ning millised on nende ootused.

Nii, et ? põnnid kaasa ja laadale! Lastele on seal avatud mängunurk ja jooksmisruum, emmedele-issidele vestlusnurk kohviga. Lisainfot saab Helbelt telefonil 5813 5728.

HELI JÄRV

blog comments powered by Disqus