Perearstikriis sai leevendust, mis edasi?

Perearstikriis meie maakonnas on praeguseks vaibumas. Kas tegemist oli kriisiga, seda saab otsustada igaüks ise.


Kui juulis teatas Terviseamet kolme perearsti otsingutest Jõgeva vallas, siis tänaseks on kaks leitud. Üks küll ajutise asendajana, kuid asi seegi. Sest värske arst on lubanud teha kõik, mis tema võimuses, et keegi abita ei jääks. Leplik ja rahulik doktor on siiani end näidanud inimesena, kes keskendub kriisi ja murede keskelgi tööle. Ja seda meil keerulistes oludes vaja ongi.

Oleme kaks arsti leidnud, Palamusele on veel leidmata. Ent ilma paanikata, ehk õnnestub aasta lõpuks temagi leida. Selle asemel, et käed rüpes oodata, võiks šnitti võtta uuest perearstist ja keskenduda lahendustele, isegi siis, kui neid veel ei paista. Tuleb vaid iseend ja kaaslasi usaldada, siis saame hakkama.

Loodame, et nüüd saame rahulikumalt hingata ning tarbetud tülid ja nägelemised on seljataha jäetud. Jõgeva vald ja haigla on omalt poolt lubanud arste igati toetada ja praegu nimistust kadunud patsiendid võivad taas tagasi minna.

Kuid Eestis lokkab kriis endiselt. Mis ei välista, et kukkujaid meie maakonnas võib olla veelgi. Oodatud tervisekeskuse rajamiseni on veel üksjagu aega ning seega peab lootma, et rohkem arstide puudust ei teki. Ehk annab tervisekeskus veidi murele leevendust ja uued ning paremad tingimused innustavad nooremaidki tohtreid meie maakonna inimeste poole vaatama.

blog comments powered by Disqus