AS Werol Tehased kuulub alates 1. augustist kontserni Pere AS. Werolil on uus nõukogu ja Robert Närska kõrval hakkab juhatuse liikmena tehast juhtima ka Eero Mikenberg. Werol on tõstnud töötajate palka ja kavatseb oma toodangut oluliselt mitmekesistada.
Kontserni Pere AS kuuluvad peale AS Werol Tehaste veel AS Pere Leib Tootmine, OÜ Põltsamaa EDE, OÜ Vana Kohvik. Liitumas on OÜ Püssirohukelder, OÜ Pärnu Kuursaal, Zum Kohvik AS, OÜ Ahto Sirel ja AS Lihameister.
Werol Tehaste uuteks nõukogu liikmeteks on valitud ettevõtte põhiomanik Rein Kilk, AS-i Pere Leib Tootmine juhataja Eero Mikenberg ja Rein Kilgi firmade finantsjuht Karl Liivapuu. Endistest nõukogu liikmetest jätkavad nõukogu esimees, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg ja sama sihtasutuse finantsjuht Ardo Nõmm. Uus nõukogu on viieliikmeline.
Eero Mikenbergi sõnul on Werol Tehaste uus nõukogu otsustanud, et temast saab juhatuse liige ning nad hakkavad tehast juhtima koos Robert Närskaga. Viiendaks nõukogu liikmeks saab Neeme Raig.
Kontserni Pere AS käive sel aastal on Mikenbergi sõnul 700 miljonit krooni.
Werol annab täna tööd 58 inimesele. Võtta juurde üks vahetus pudelivillimisliinile. See oleks 10-protsendine töötajaskonna kasv. Tootmistöötajate palgad on tõusnud 15 protsenti ja idee seisneb selles, et kõik kontserni liikmed kasutavad üksteise toodangut.
Weroli suhtekorraldus-turundusjuht Madis-Ilmar Salumi sõnul saab Werolist kodumaise toiduainetööstuse rusikas. ?Me propageerime kodumaiseid maitseomadusi. Maailmas süüakse igal pool samu toiduaineid, erinevus on aga maitsetes ja doseeringus,? kinnitas Salum.
Robert Närska ütles Vooremaale, et uus olukord on varumisele hästi mõjunud ja uute klientide leidmine ning müük väljaspool Eestist õnnestub aina paremini.
Aktiivne suhtlus välispartneritega
Mikenbergi sõnul hakkab Pere AS müüma talleliha Helsingisse, kus valmistatakse spetsiaalseid moslemite roogi. ?Soomest tuleb moslemist lihunik Torma tapamajja, teeb omad rituaalid, teeb esimese lõike, siis on liha moslemile vastuvõetav,? rääkis Mikenberg. ?Moslemi turg on kasvav turg üle Euroopa ja lambaliha on ainuke lihaliik Euroopa Liidus, kus pole ületootmist,? rääkis Mikenberg.
Leivatööstuse vallas on Werolile pakutud võimalust hakata Hispaaniasse müüma sügavkülmutatud pagaritooteid. Täna on Painkülas Poola delegatsioon, kes on huvitatud võimalusest hakata siin margariini tootma.
Mikenbergi sõnul seisneb firma uus ideoloogia selles, et viia kanistris müüdav õli osakaal miinimumini. ?Tahame seda pakendada pudelisse, ise poodi viia, maitsestada ja töödelda toidulisanditega. Soovime suurendada kuumakindlust. Plaanime hakata tootma margariini ja majoneesi,” kinnitab Mikenberg. Potentsiaali tulevase juhatuse liikme hinnangul Werolil on. On sobivad ruumid, samuti on puhastusseadmete võimsust piisavalt.
Mikenbergi sõnul tahab Werol oma potentsiaali rohkem rakendada. Tehasedirektor Enn Pajupuu hakkab arendustööga tegelema kontserniüleselt. Kõik müügiinimesed, samuti arendustegevus ja juhtimine, koondatakse kontserni, mis asub Tartus. Painkülas saab keskenduda tootmisele.
Tehase ülesanne on Mikenbergi sõnul toota odavalt kvaliteetset kaupa. “Meil on rohkem võimalusi ka põllumeestele lahendusi pakkuda. Ostame mitte ainult rapsi, vaid ka vilja, loomi jne. Tahame talumehele kompleksset lahendust pakkuda, kuni väetise ja põllumajandustehnika müügini välja. Werol loodab olla põllumehele mitmekesine partner,? kinnitab tulevane juhatuse liige. ?Talumehed on Werolisse oma mõtetega oodatud. Me püüame neile igatpidi vastu tulla, meil on side reaalsusega olemas ja me pole ainult rapsi kokkuostjad, vaid ka teenindusettevõte.?
JAANIKA KRESSA