Peol “Noortelt noortele” saavad paljud muusikud tuule tiibadesse

Selgi aastal toimus “Noortelt noortele” kontsert koos Jõgeva linna sünnipäevaga. Tegemist oli juba 11. taolise noortepeoga. Aastatega on pidu kosunud, esinejate nimekiri on muljetavaldav, ning mis kõige tähtsam – paljud kohalikud noored muusikud saavad just sellel peol esimese suure lava kogemuse.

Sel aastal astus lavale seitse noortebändi, ühtekokku esines 25 muusikut. “Lisaks muusikutele esines vahepaladega viis  noorterühma. Nende seas kaks suurt tantsutruppi, üks laulja, üks happeningi ja üks performance’i punt, nendega kokku oli ligi 90 esinejat,” loetles noorsootöötaja Ülle Ottokar peo kirjut esinejate seltskonda.

Peaesinejaks oli sel aastal DJ TT feat. Jaan Lehepuu, kes vallutasid lava ja publiku ning tegid tungival nõudmisel mitu lisalugu.  Peaesineja valiti välja, arvestades selle aasta peo korraldamise võimalusi ja publiku soove. Märtsis viis noortekeskus Jõgeva koolides läbi küsitluse. Kokku täitis küsitluslehti 222 õpilast vanuses 7–19 aastat. Kõige populaarsem muusikastiil oli ülekaalukalt popmuusika, mida võiks esitada meesartist,” rääkis Ülle.

DJ TT feat. Jaan Lehepuu etteaste sündis laval. DJ miksis muusikat ning Jaan Lehepuu laulis otse. Koos nendega oli laval suurepärane saksofonist. Publikut jätkus, hinnanguliselt oli pidulisi 300 ringis, alates sülelastest kuni väärikas eas muusikahuvilisteni. Suurema osa publikust moodustasid siiski koolinoored. Pidulised lustisid nii lava ees kui ka mujal linnas, nautides head ilma, muusikat ja seltskonda. Siin-seal kostis publiku hulgas arvamust: “Pidu on tore ja järgmine aasta teeme ka, eks ju?!”

Esinejaid igale maitsele

Peo avas bänd The Misterious, mille moodustavad viis Jõgeva noort. Noortele muusikutele oli see esimene kord nii suurel laval olla. Publik elas kaasa ning kuulajad kinnitasid, et bänd tegi kolme looga hea esituse. Teisena astus lavale tuntud headuses räppar Slaff. Noormehel on mitme peoga juba välja kujunenud fännidegrupp, kes lava ees näppu viskab ja kaasa räpib. Peopäeva esimese tantsulise vahepalaga esines breiktantsutrupp Complete Crew Marek Tamme juhendamisel. Lisaks neile pakkus vaatemängu JJ Street tantsutrupp.

 auga välja ja jagati pärast esinemist autogrammegi. Publikut üllatasid kunstikooli tüdrukud Ketlin Peldes, Elen Riiman, Kerle Palmiste ja Jessica Järvelt omapärase ja toreda märkamisele ja hoolimisele kutsuva happeningiga. Valgetes kilekostüümides tüdrukud silkasid rahva hulgas ringi, ees papptaldrikutest näomaskid. Rõõmsameelne keksis ringi ja kallistas publikut, Vihane ja Mossitaja üritasid Rõõmsameelse kekslemist segada.  

Järgmisena võttis kallistustega üle külvatud publik vastu bändi Voodoo Ladies, kes andis pika kontserdi oma repertuaari paremikust. We are Disquiet rokkisid pool tundi publiku heakskiidu saatel. Ja lõpuks astuski lavale publiku suur lemmik Clarity, kes meelitas rahvast kohale isegi Tallinnast.

Seejärel oli paras hetk Jõgeva linnavalitsuse etteasteks. Volikogu liikme Mihkel Kübara ja noorsootöö peaspetsialisti Ülle Ottokari grafiti-performance’i käigus jätkati publiku silme alla stencyl-tehnikas (šablooni abil) pilti koostöö ja päikese teemadel. “Noored palusid, et linnavalitsus ka peol üles astuks,” põhjendas  toimunut noorsootöötaja Ülle Ottokar.  

Järgnevalt kogunes publik lava ette ning räppima hakkas  Priit ja Utopia. Peaesineja juhatas sisse Janice särav esinemine. Bändide liikmed, kes vabanesid fännidele autogrammi jagamise rõngast, jäid sündmusega rahule ning ootavad juba järgmise aasta pidu.

Selle aasta noortepidu toetasid Jõgeva vald, KattoCenter, Saksa pubi,  Juta ja Kaido, Lavex, Jõgeva kultuurikeskus ning ka üks anonüümseks jääda soovinud ettevõte.  Noortepidu toetati rahaliselt, selle korraldamiseks anti vajalikke asju ning võimaldati soodustusi. Peo turvalisust aitasid tagada abipolitseinikud. Pidu möödus turvaliselt ja meeleolukalt.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus