Pensioniametile pole endast märku andnud 12 pensionide ja toetuste saajat

Sotsiaalkindlustusameti Tartu Pensioniameti pensionide ja toetuste osakonna peaspetsialisti Kaidi Hermani sõnul on Jõgevamaal leidmata veel 12 sellist pensioni- ja toetusesaajat, kes endast pensioniametile märku pole andnud.

Eesti Postiga on saavutatud kokkulepe, et neile inimestele makstakse raha välja endisel viisil. Küll aga on kokku lepitud selles, et enne need inimesed raha kätte ei saa, kui täidavad postkontoris uue avaldusevormi, kus tuleb ära märkida,  kuidas nad edaspidi soovivad oma pensioni või toetusraha kätte saada.

 Kaidi Herman usub, et küllap seni kadunuks jäänud inimesed postkontorisse lähevad, sest raha on neil ju vaja. Peaspetsialisti sõnul saavad endisel viisil pensioni ja toetusi ka need inimesed, kes said  pensioniametilt eitava vastuse riigi kulul teostatava kojukande kohta ning kes esitasid selle peale vaide.

„Hetkeolukorrast sõltumata keegi oma rahast ilma ei jää,” kinnitas Kaidi Herman. Jõgevamaal pole pensionide ja toetuste kojukanne tema hinnangul enam kuigi tõsiseks probleemiks.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus