Pension tuuakse jätkuvalt koju kõigile abivajajatele

Kolmapäeval võeti Riigikogu saalis vastu pensioni kojukannet käsitlev seadusemuudatus. Tulevast aastast tuuakse pension jätkuvalt koju neile pensionäridele, kes seda kõige enam vajavad.

Pensionide väljamaksmise süsteem peab olema turvaline ja paindlik. Juba täna kantakse 70 protsenti pensione pangaarvetele. Tuleval aastal kantakse pension koju nendele pensionäridele, kellel on liikumistakistus, kes elavad hajaasustusega paikades ja kellele pole pangateenus kättesaadav.

Suureneb kohaliku omavalitsuse roll teenuste pakkumisel abi vajavale eakale. Lisaks tulevad inimestele üha rohkem appi postipank ja pangabuss.

Väga lihtsustatud lähenemine on, et inimesele piisab vaid raha kojutoomisest. Üksi elaval inimesel on vaja käia poes, apteegis või arsti juures jne. Seega vajab üksi elav eakas inimene varem või hiljem üha rohkem kõrvalist abi, hoolt ja hoolitsust, mida peavad pakkuma lähedased või sotsiaaltöötajad. Ainult raha koju kätteviimisest ei piisa, et tagada eakale inimväärne elu — selleks on tarvis palju enamat.

TÕNIS KÕIV, Riigikogu liige, Reformierakond

blog comments powered by Disqus