Peipsimaa vanausuliste retseptid jõuavad kalendrisse

Taas ilmub Peipsimaa toidugurmaanidele ja hobikokkadele mõeldud Peipsimaa retseptidega 2020. aasta seinakalender.


Sel korral iseloomustavad igat kalendrikuud vanausuliste toitude retseptid. Kõik kalendris kasutatavad retseptid ning õpetused on eesti, vene ning inglise keeles, et ka meie naabrid saaksid vanausuliste maitseelamusi nautida. Samuti on iga retsepti juures võrratult isuäratav pilt. Retseptid kalendri tarbeks on kokku kogutud Varnja Perekonna Seltsi poolt.

Peipsiäärne kultuur on olnud Eestis üks ajaloolisemaid ning selle kujunemisele on suuresti kaasa aidanud vanausulised oma kombestike, traditsioonide ja toidukultuuriga. Niisama rikkalik kui on vanausuliste ajalugu, on ka vanausuliste toidulaud, mida iseloomustavad kalatoidud, kuid ei puudu ka liha ja juurviljad. Rohke sibula ja erinevate metsaandide kasutamine on Peipsi ääres omane.

Retseptid kalendris varieeruvad hooajalisuse järgi ja tänu sellele on meil võimalus saada osa vanausuliste traditsioonidest. Näiteks nautida kalapallidega suppi, mille kõrvale sobib plaadipirukas sibulaga või tähistada lihavõtteid küpsetades imelise pasha. Raguu kõrvale saab valida igasugu värvilist kraami – just seda, mida parasjagu põllult või sahvririiulitelt saada.
Just neid vanausuliste retsepte leiab 2020. a Peipsimaa kalendrist.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus