Peipsimaa turismitegijad tutvustavad end Tourestil ühiselt

Nelja Peipsi-äärse maakonna turismitegijad on  rahvusvahelisel messil Tourest esimest korda koondunud Peipsimaa turismiboksi

MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kaja Allilenderi sõnul tutvustavad Tartumaa, Jõgevamaa, Ida-Virumaa ja Põlvamaa Peipsi-äärsed turismiteenuse pakkujad end koos selleks “Puhka Eestis” halli üles seatud  Peipsimaa boksis.

“Siin saab maitsta Peipsi äärest või selle lähipiirkonnast pärit toidukraami. Kasepää valla ettevõtja Veronika Kookmaa pakub  vanausuliste maiust ja sigurimett. Hapukurgid on toodud Lohusuu vallast Germani talust, vutimunad Tartumaalt Järveotsa talu vutifarmist. Ei puudu ka sibulad ja kõrvitsad,” rääkis ta.

Allilender märkis, et Peipsimaa boksis jagatakse ka rohkesti trükiseid ning võimalus on võita auhindu. “Peipsimaa boksi tagaseina kaunistab foto mõõtmetega 3 X 3 meetrit, kus on jäädvustatud Põlvamaal Mikitamäe vallas Lüübnitsa sibula- ja kalalaadal maasikaid müüvad noored. Stendid valmisid  Avinurme Puiduaidas, trükised on aga punutud korvikestes,” kirjeldas ta.

Kahekümne esimest korda peetav turismimess Tourest kestab Tallinnas Eesti Näituste paviljonides 17. – 19. veebruarini.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus