Peipsimaa tublimaid tegijaid tunnustati Kuldkaladega

Teisipäeval Mustvee kultuurikeskuses toimunud VIII Peipsimaa Arengufoorumil tunnustati Kuldkala auhinnaga piirkonna erineva valdkonna tegijaid. Jõgevamaalt pälvisid tiitli Lohusuu kultuurielu edendaja Natalia Tumanova, firma Germani Talu ning Peipsimaa muuseum.


Kategoorias tegus turismiarendaja tunnustati Kuldkalaga Lohusuus tegutseva kultuuriseltsi Logovest eestvedajat Natalia Tumanovat, keda on iseloomustatud kui „maa soola”, kes on võtnud hoida omakandi kultuuri ja kaasa lüüa kõigis ettevõtmistes Peipsimaa tutvustamiseks.

„Tunnustus tuli mulle rõõmsa ja ootamatu üllatusena,“ ütles Tumanova. „Minu ja paljude Peipsiäärsete inimeste jaoks viib Kuldkala ennekõike mõtted rääbisele.”

Erinevad tunnustused

„Natalia Tumanova on koos oma abilistega teinud tänuväärset tööd kogukonna traditsioonide ja kultuurielu hoidmiseks ning edasi kandmiseks piirkonna erinevate põlvkondade inimestele ja kaugematele huvilistele. Ta aitas kaasa suvise laulu- ja tantsupeo Tuletulemise teekonna läbimisele,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.

Tegusa turismitegija kategoorias tunnustati Kuldkalaga ka MTÜ Sibulatee eestvedajat Liis Laiemäed Tartumaalt ja Räpina inkubatsioonikeskuse eestvedajat Leo Kütti.

Tubli Peipsimaa turismitegu arvestuses pälvisid Kuldkalad Peipsi Toidu tänava eestvedajad Triinu Akermann ja Tauno Laasik, erinevates paikades toimuvaid sündmust Peipsi Järve Festival ja Kasepää laululaval mitmendat aastat toimuvat  kontsertsarja Peipsi Romantika korraldav ettevõtja Hannes Soosaar.

Atraktiivse Peipsimaa turismitegija arvestuses autasustati Kuldkalaga Lohusuus paiknevat Germani talu, mille iseloomustamiseks on öeldud, et ühest retseptist on imemaitsvaid kurke tõeline kunst luua. 

„Oleme jätkuvalt spetsialiseerinud kurkide soolamisele,” ütles talu peremees German  Bestšastnõi.

Kuldkala pälvis ka sel aastal Kasepääle loodud Peipsimaa muuseum. Auhinna võttis vastu muuseumi idee algataja ja üks rajaja, kultuuriedendaja ja ettevõtja Veronika Kookmaa.

Peipsimaa suured plaanid

„Suur tänu kõigile, kes on panustanud Peipsimaa turismi ja Peipsimaa hinge. Tore on siin näha inimesi, kes armastavad seda piirkonda ja kes tõepoolest teevad imetegusid,” ütles tseremoonial Veronika Kookmaa, kes tegelenud Peipsimaa kultuuri edendamisega aktiivselt üheksa aastat.

„Auhind Kuldkala on väga suur tunnustus kõikidele Peipsimaa muuseumi rajajatele. Mõeldes järgmisele aastale on meie väga suureks unistuseks Peipsimaa muuseumimaja teise korruse korda tegemine Peipsi Järve Elutoa sisustamiseks ja Eesti kogukonna kultuuri, kurgikasvatuse, sigurikasvatuse tutvustamiseks. Enne tuleva aasta maikuud peaks ilmuma ka uus Peipsimaa kokaraamat. Jätkuvalt korraldame ikoonimaalimise koolitust. Õppepäevad toimuvad nii tihti kui võimalik,” ütles Kookmaa Vooremaale.

Samuti peeti Kuldkala vääriliseks Ida-Virumaal Alutagusel valmistatud juustu. Kuldkalade kujud meisterdas keraamik Helemall Maask Räpina loomemajast.

Mitmeid nominente autasustati VIII Peipsimaa foorumil aukirjaga. Tunnustamise tseremoonia viisid läbi MTP Peipsimaa Turism juhataja Kadi Ploom ja foorumi moderaator Gaute Kivistik.

Peipsimaa Arengufoorumi peakorraldajat Kadi Ploomi pidasid tänusõnade ja kingitusega meeles mitmete organisatsioonide esindajad. Nende hulgas Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuse turismiarendusjuht Eveli Jürgenson, Jõgeva vallavalitsuse arendus- ja ettevõtlusspetsialist Reelika Kivimurd, kultuuritöö peaspetsialist Ilona Piirimägi ning Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus