Peipsimaa kultuuritegija Diana Siirak tuli Saaremaalt laureaaditiitliga

Saaremaal Tornimäe rahvamajas toimunud Eesti Rahvamajade Ühingu (ERMÜ) tunnustamissündmusel Kaheksakand pälvis Noore Tegija laureaaditiitli Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Diana Siirak, kes juhendab mitmeid huviringe, on kunstiliseks juhiks kultuurisündmuste korraldamisel ning aktiivne mitmes teiseski valdkonnas.


Diana Siirak ütles seoses tunnustamisega, et tema emotsioonideks „Noore tegija” laureaadi väljakuulutamisel olid imestus, suur rõõm, õnn, vaimustus ja tänulikkus. „Diana märksõnadeks on särav naeratus, professionaalsus ja ääretu pühendumine,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina. Mustvee kultuurikeskus esitaski Diana Siiraku tunnustamiseks.

Palju projekte silmapiiril

„Igas valdkonnas, milles tegutsen, on omad rõõmud ja kordaminekud. Viimasel aja olen aga just kultuurivaldkonnas pälvinud tunnustust nii maakondlikul kui ka nüüd vabariiklikul tasemel,” lausus Siirak.

„Kultuurimaastikul on alati uusi projekte silmapiiril. Kuna see aasta möödub laulupeo tähe all, siis otsustasime, et ühist Mustvee valla laulu- ja tantsupidu sel aastal ei korralda, kuid ees ootab võimas laulupeotule vastuvõtt 24. juunil ja tule viimine läbi Mustvee valla, mis puudutaks võimalikult paljusid. Juhendan Kasepää Rahvamajas kahte naisansamblit. Ansambel Vingerjas on oma jõud ühendanud Mustvee naiskooriga Meeliko. Koos püüame saada üldlaulupeole. Kuigi meid pole palju, anname endast sada protsenti,” märkis kultuuritöötaja Peipsi pealinnast.

„Soovime muuta Mustvee linna päevade ülesehitust. Sellel aastal toimub rahvapidu „Peipsi Folk” veidike varem, koos Järvefestivaliga ja juhatab sisse linnapäevade nädala. Kindlasti on tulemas ka midagi päris uut ja põnevat, millest lähiajal kuulete,” ütles ta.

Diana Siiraku juhendada on ka Mustvee kultuurikeskuse beebiring, mis möödunud sügisest tegevust alustas. „On rõõm, et Mustvee vallas beebisid jätkub. Koos käime teisipäeval ja neljapäeval. Võimlemist aitab läbi viia Olga Aganitš,” ütles ta.

Kogemata puhkpilliorkestrisse

„Tegelikult sattusin nii-öelda kogemata trummimängijaks puhkpilliorkestrisse. Kuna muusikaga olen pidevalt seotud, siis ei saanud ma ju ka sellest koosseisust välja jääda, mis oma maja katuse all tegutseb. Mustvee Kultuurikeskuses töötades kohtusin Mustvee Puhkpilliorkestri juhendaja Kaido Järvsooga, kes ütles, et neil on puudu just trummimängija. Nii ma trummitüdrukuks saingi,” rääkis Diana Siirak ühest oma tegevusest.

Osalemist erineva sümboolika koostamisel kommenteeris ta aga nii: „Reklaamindus on mind alati paelunud. Juba Tartu Kõrgemas Kunstikoolis õppides huvitusin üha rohkem reklaamdisainist ja arvutigraafikast. Olen kujundanud põhiliselt ürituste plakateid, teinud kutseid, flaiereid, logosid, kinkekaarte. Mida parajasti vaja on. Hiljuti valmisidki Jõgevamaa kultuuri-, spordi- ja tervisedendajate tänuõhtu kutse, Jõgevamaa Kultuurikoja logo ja tänukiri.”

Diana Siirak on ka sahtlisse laule kirjutanud ja neid enda juhendatavatele laulunaistele ja tuttavatele esitanud. Koostöös Tiheda lasteaia direktori Maris Rohtlaga kirjutas ta lasteaiale tunnusloo.

„Aega võiks alati rohkem olla aga nagu öeldakse, kes teeb, see jõuab. Vahel tundub küll, et asjad kuhjuvad ja kasvavad üle pea aga siis tuleb härjal sarvist haarata ja need lihtsalt ära teha. Rõhutan alati, et tubli meeskond ja juhtkond annavad palju juurde. Kõigega ei peagi üksi hakkama saama,” märkis energiline kultuuritöötaja Mustveest.

Lisaks Diana Siirakule tuli Eesti Rahvamajade Ühingu tunnustamissündmuselt tunnustusi ka nominentidele. Aasta Tegu 2018 nominent oli Palamuse Oskar Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum muuseumi rekonstrueerimise ja uue külastuskeskuse ehitamise eest.

Aasta Tegija 2018 nominent oli Põltsamaa Jahisarve ansambli eestvedaja Tõnis Kaeramaa Eesti jahimuusika propageerimise ja edendamise eest.

Väljavõte Mustvee kultuurikeskuse ettepanekust Diana Saariku tunnustamiseks esitamiseks

  • Juhendab naisansambleid Eluõied ja Vingerjad; on klaverisaatja Ruthi laulustuudios; mängib trummi Mustvee puhkpilliorkestris; laulab Mustvee naiskoor Meelikos ja naisansamblis; on suurepärane reklaamikujundaja
  • Diana on mitmete Peipsiäärsete suurürituste ‒ Peipsi Folgi ja viie valla laulu- ja tantsupeo Kui me viisi kokku saame kunstiline juht
  • Pillimänguoskus: klaver, kitarr, trummid
  • Mitme maakondliku suurürituse sümboolika autor

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus