Peipsimaa külastuskeskus avab suvehooaja

Sel pühapäeval, 14. juunil algab Peipsimaa külastuskeskuses Kolkjas suvine turismihooaeg lubokiõue avamisega. Lubokiks nimetatakse puulõikelise klišeega trükitud, käsitsi värvitud ja värsivormis tekstiga trükipilti.


Peipsimaa külastuskeskuse perenaise Kairi Güssoni sõnul tutvustatakse lubokiõues trükipressi, mille vanausuliste kultuuri edendaja, kunstnik ja ikoonimeister Pavel Varunin meisterdas käsitsi 15. sajandi trükipressi eeskujul. „Varunin on teinud ka erinevaid klišeesid, millega trükipilt trükitakse. Ühtlasi on võimalik vaadata näitust tema loodud lubokkidest. Lubokiõu rajatatigi Varunini algatusel eesmärgiga tutvustada nii lastele kui ka täiskasvanutele vanausuliste trükikunsti. Ülevaate saab selle kunstiliigi ajaloost.“
„Räägime samuti luboki sümboolikast. Lubokiõues hakkame hooajal korraldama õpitubasid. Pakume võimalust lubokkide trükkimiseks ja värvimiseks ning kangatrüki õppimiseks. Koostame väljapaneku erinevatest kangatrüki pakkudest. Õpitubade teemadest saab ülevaate Peipsimaa külastuskeskuse veebilehel,“ ütles Güsson.
Peipsimaa külastuskeskuses on ka sigurimuuseum. „Aias on siguripeenrad, kus saab uudistada siguri kasvamist. Ka suvehooja avapäeval pakume sigurikohvi,“ rääkis Güsson.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus