Peipsimaa elanikud õpivad projektide koostamist

 

Neljapäeval ja reedel korraldab Peipsi Kalurite Ühing Voorel Peipsi piirkonna kalandussektoris tegutsejatele projektikoolituse, kus õpitakse oma ideid rahastajate jaoks lahti kirjutama ning põhjendama.

Strateegilise arenduse valdkonnas tegutseva nõuande- ja koolitusfirma OÜ Nutifikaator juhatuse liikme Lauri Jaloneni sõnul saavad koolitusel osalejad teadmisi ja oskusi oma ideede tutvustamiseks, et nende teostamiseks rahalist toetust taotleda.

“Koolitused on kolmepäevased: kaks päeva järjest ning kolmas päev nädal või paar hiljem,” ütles ta.

“Koolitus on mitmekülgne ning seal tuleb kõne alla ka ettevõtluse hetkeseis, tulevikuväljavaated, konkurentsis püsimine. Teeme juttu ka  majandustegevusega kaasnevatest riskidest. Novembris ja detsembris korraldame õppepäevad seetõttu, et septembris ja oktoobris olid kalurid hõivatud,” ütles Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing.

“Peipsi piirkonna kalandussektoris tegutsevate projektikoolitusel osalejate seltskond on  komplekteeritud mitme Peipsi-äärse maakonna elanikest. Eelmisel aastal korraldas Peipsi Kalurite Ühing õppepäevi Kasepääl, Mustvees, Kallastel ja Alajõel. Mõned, kes tollal koolitusel silmaringi avardasid, on Põllumajanduse Informatsiooni ja Registrite Ametisse (PRIA) juba rahataotlusi esitanud,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus