Peipsile kavatsetakse tuua võimas laev

Peipsiäärsetel suurüritustel, näiteks nii tänavusel kui ka möödunud aasta Kalevipoja Kala- ja Veefestivalil on olnud pikad järjekorrad, et laevaga Peipsile lõbureisile minna. “Kui rahandusministeerium pakkus müügiks kolme endist sõjalaeva, siis maavalitsuse esindajad käisid neid vaatamas ja leidsid, et nad on väga heas seisukorras. Peipsiäärsed omavalitsusjuhid arvasid, et ühte niisugust laeva oleks vaja turismiteenuse atraktiivsemaks pakkumiseks, mis suurendaks kindlasti turistide arvu Peipsi järvel. Nii tegi maavalitsus taotluse kunagise sõjalaeva Ristna üleandmiseks Kasepää vallale,” rääkis  maavanem Aivar Kokk.

“Relvastus on sellelt laevalt maha võetud ja pärast ümberehitustöid saaks sellest 34 meetri pikkusest laevast väga hea laev turistide sõidutamiseks. Laeval on korralikud kajutid. Tekile saaks suviseks hooajaks sõitjatele ka istekohad ehitada,” lisas ta.

  Maavanem Aivar Koka sõnul on laeva ülalpidamiskulu 0,5 miljonit krooni aastas, mis pole kuigi suur summa juhul, kui laevaga aktiivselt teenust pakkuda. “Usun, et teenusest saadava tuluga on võimalik katta laeva ülalpidamiskulud. Korraliku turismilaeva sõitma hakkamisest Peipsil ja laeva haldamisest on huvitatud ka Kasepää valla ettevõtjad,” kinnitas maavanem.

Maavanem leiab, et kui Mustvees valmib kaasaegne sadam, võiks kunagise sõjalaevaga korraldada huvireise ka Emajõel ja miks mitte ka turiste Pihkvasse viia. “Samuti oleks laeval rakendust siis, kui Peipsilt pääseb otse Läänemerele,” märkis Kokk. “Peipsi on suuruselt neljas Euroopa järv ja turismi soodustamine nii riigi kui ka omavalitsuste poolt soodustab kindlasti selle regiooni majanduslikku ja sotsiaalset arengut.”

Kui valitsus rahuldab Jõgeva maavalitsuse taotluse ja  jõutakse teha ümberehitustööd, on loota, et tuleval suvel hakkab kunagine sõjalaev huvireisijaid sõidutama.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus