Peipsiäärsed sõitjad saavad pealinnast koju üle Rakvere

Bussiliin 592 Tallinn-Alatskivi saab homme ehk reedel 1. detsembril asenduse. MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul võttis osa ärajäävast bussiliinist Estonian Lines OÜ endale kommertsalustel sõitmiseks, kuid kuni Kallasteni. “Suvel väljub buss iga päev, talvel reedeti ja pühapäeviti. Palun jälgige täpsemaid väljumisaegu www.peatus.ee.”

Liinilubade andmine riiklikus registris seab Lääne sõnul omad tingimused ja ei pruugi nii üleöö toimida nagu meil. “Meie korraldasime hanke ka talvisele osale, aga alates Rakverest. Sama vedaja taotles ja sai peale hanke võitu ka Rakvere-Tallinna kommertsliini. Seega on võimalik sõita aastaringselt Tallinnast Kallastele üle Avinurme. Reisija sõidumugavus ei kannata, buss on üks, pileteid kaks, võimalus sama võrreldes eelnevaga. Reedel on hilisem väljumine, mis annab lisavõimaluse, et Tallinna tudengid saaksid nädalavahetuseks koju,” lisas ta.

Jõgevamaa ühistranspordikeskus pani esmaspäeval Mustvee bussijaama üles juhtnöörid, kuidas sõita Tallinnasse ümberistumisega Jõgeval rongile ja tagasi. Jõgeva bussijaamas on samuti teave olemas. “Oleme rongide väljumisi aastaid ühildanud bussiliiklusega, aga seda pole eriti tähele pandud,” tunnistas Lääne.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus