Peipsi Romantikal meenutatakse Jaak Joalat 

Selle nädala neljapäeval ja reedel toimuvad Mustvee vallas Kasepää laululaval taas Peipsi Romantika kontserdid. Sündmus on pühendatud Jaak Joala 70. sünniaastapäevale. Esmakordselt esineb Kasepää laululaval Anne Veski.


Peipsi Romantika peakorraldaja Hannes Soosaar ütles, et kontsertide organiseerimine toimub peaaegu kogu aeg. „Kui ühed kontserdid saavad läbi, siis juba varsti tuleb hakata tööd tegema selle nimel, et mida põnevat võiks järgmisel aastal külastajatele pakkuda. Näiteks 2021. aasta programm sai paika juba selle aasta juunis, nii pikalt tuleb ette mõelda.“
Soosaar märkis, et tänavuse Peipsi Romantika esimene päev on pühendatud Jaak Joala 70. sünniaastapäevale. „Kontsert kannab pealkirja „Kuulsuse ahelad“. Jaak Joala oli legend ja eelmise sajandi vaieldamatult üks parimaid ning armastatumaid lauljaid Eestis ja kogu Nõukogude Liidus. Juba varases nooruspõlves salvestas ta laulu „Kuulsuse ahelad“, mille sisu peegeldas tema hilisemat karjääri ja elu hirmuäratava sarnasusega. Kas see oli kokkusattumus, kas ta aimas seda ette? Neid küsimusi ja oletusi võib jätkata, aga fakt on see, et temasugust lauljat ei ole Eesti rahvas hiljem näinud,“ rääkis Soosaar.
Korraldaja märkis, et kaua on oodatud hetke, mil Anne Veski jõuab Peipsi Romantikale.
„Staadionitel ja suurtes kontserdisaalides on karjääri jooksul esinetud küll. Kuid võib uskumatult kõlada, aga just Eestis ja suvel soolokontserte sumedal suveõhtul pole mul eriti palju olnud. Kuigi olen väga palju esinenud, kuulen tihti fännide käest ka minu enda suureks üllatuseks, et siiamaani on inimesi, kes pole mind kordagi oma silmaga laval laulmas näinud. Nüüd avaneb neil selleks võimalus Peipsi Romantikal,“ ütles Anne Veski Vooremaale. 
„Alates 15. juulist võib vabaõhuüritusi väisata kuni 2000 inimest. Peipsi Romantika mahub nendesse piiridesse,“ ütles Hannes Soosaar.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus