Peipsi Romantika tähistab järgmisel aastal juubelit

Täna ja homme tulevad Mustvee vallas Kasepää laululaval Peipsi Romantika festivalil üheksandat aastat järjest kuulajate ette Eesti tuntud esinejad hoopis uue lähenemisega romantilises kuues.


Sel aastal Smilers ja kooslus Matvere-Maarja-Rannap. Samuti on igal aastal kaasatud ka kohalikud muusika- ja tantsukollektiivid ja nii tasub kuulama tulla ka kohalikele hästi tuntud Avinurme puhkpilliorkestrit, kes mängib eksklusiivselt kaks Smilersi lugu. Festivali korraldab MTÜ Parim Valik.
„Mõte festivali korraldada tekkis 2012. aastal, kui tollane Kasepää vald hakkas Peipsi järve äärde laululava ehitama,“ selgitas Peipsi Romantika eestvedaja Hannes Soosaar. Esimene festival toimus 2013. aastal ja siis veel ilma laulukaareta, olemas oli vaid lava betoonist osa.
„Peipsi Romantika nimi ja idee tulid sellest, et panime mitu asja kokku: suvi, laululava otse Peipsi kaldal, ägedad artistid, puhkus, meeletult ilus vaade Peipsile. See kõik kokku ongi romantika,“ rääkis Soosaar.
Peipsi Romantika on suunatud kõigile. Seda on näidanud külastajate väga erinevad vanused. Tullakse nautima nii muusikat kui ka kõike muud, mida korraldajad pakuvad.
„Teistest kontsertidest eristuda on päris raske, sest Eestimaal toimub nii palju ägedaid ja omanäolisi üritusi, aga proovime seda ikkagi teha. Usun, et Peipsi Romantika erineb teistest kontsertidest just ilusa romantilise asukoha pärast, artistide erikoosseisude, meeleolu ja väga heade toitude-jookide poolest,“ ütles Soosaar.
Kontserdil saab nautida muusika kõrvale ka head toitu. „Oleme algusest peale pakkunud omanäolist, kvaliteetset sööki ja poolfabrikaate me ei kasuta,“ selgitas esimestel aastatel korraldajana ja nüüd toitlustuse eest vastutav Urpo Reinthal Ylicool Cateringist ja lisas, et kasutatakse põhiliselt kohalikku toorainet. „Sellel aastal püüame külalisi üllatada käsitööna valminud põdraburgeritega,“ lisas Reinthal.
ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus