“Peipsi romantika” meelitab publikut “kuumade” nimedega

Peipsi kaldal Kasepääl saab tänavugi kahel juulikuu õhtul romantilist muusikat ja maitseelamusi nautida. Kontsertide sarjas “Peipsi romantika” on taas rahva ette tulemas atraktiivsed esinejad.


“Peipsi romantika” kontserdid toimuvad 22. ja 23. juulil. Esimesel õhtul saab kuulata Jaan Tättet ja Karl-Erik Taukar Bandi, teisel õhtul Marko Matveret koos Väikeste Lõõtspillide Ühinguga ning Gertu Pabbot ja Jüri Pootsmanni.

Jaan Tätte ja Marko Matvere on eesti publiku kauaaegsed lemmikud ja tänavust merekultuuri aastat silmas pidades igati kohased esinejad. Marko Matvere on “Peipsi romantikal” juba korra esinenud: see juhtus 2013. aastal.

“Jaan Tätte ja Marko Matvere armastavad merd ja merelaule ning viimased sobivad ka Peipsi kaldale suurepäraselt,” ütles kontserdisarja korraldava MTÜ Parim Valik juhatuse liige Hannes Soosaar.

Karl-Erik Taukar, Gertu Pabbo ja Jüri Pootsmann on publiku uuemad lemmikud. Neid ühendab see, et kõik on saanud tuntuks tänu talendisaatele “Eesti otsib superstaari”. Taukar jõudis 2012. aasta hooajal saate finaali, Pootsmann ja Pabbo said 2015. aasta hooajal vastavalt esimese ja teise koha. Kõik kolm on ka pärast superstaarisaadet n-ö laineharjal purjetanud: Karl-Erik Taukar on üllitanud näiteks mitu singlit, võitnud muusikaauhindu ja osalenud saates “Su nägu kõlab tuttavalt”, Jüri Pootsmann võitles aga tänavusel “Eesti laulul” välja õiguse esindada Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Nagu paaril varasemal aastalgi, astuvad enne põhiesinejaid üles Jõgevamaa rahvatantsurühmad. Esimesel õhtul tulevad Kasepääle jalga keerutama Torma naisrühm, keda juhendab Julia Tross, ning Jõgeva, Sadala ja Laiuse noortest koosnev segarühm Saagu Sada, keda juhendab Virve Muser. Teisel õhtul “soojendavad” peaesinejaid Pala segarühm Tuuritajad ja naisrühm Keerutajad. Mõlemat juhendab Malle Weinrauch.

Alustab septembris

Hannes Soosaar alustab “Peipsi romantikale” esinejate otsimist juba septembris, st kümme kuud enne kontserdisarja toimumist, ning novembri lõpuks on artistide nimed tavaliselt juba teada.

“Ka seekord peaks kuulamist ja nautimist jätkuma igas eas muusikasõpradele,” ütles Soosaar.

“Peipsi romantika” toimub juba neljandat korda ning Soosaar ei pea potentsiaalsete artistidega ühendust võttes enam väga seletama, et mis ja kus.

“Eesti artistid suhtlevad omavahel väga palju ja nii on levinud kuuldus meie kontsertidest ja esinemispaigast ka nendeni, kes varem “Peipsi romantikal” käinud pole. Ilmselt oleme eelmistel aastatel ka korralduslikus ja reklaami mõttes head tööd teinud, sest artistide eelhäälestus on positiivne,” ütles Hannes Soosaar.

Tema sõnul jätkab “Peipsi romantika” sama kontseptsiooniga, mis eelmistelgi aastatel. See tähendab, et kahel õhtul Kasepääle tulijaid ootavad head esinejad, hea toit ja jook, sealjuures hõrgutavad kokteilid, ja mõnus õhustik. Mõlemal õhtul süüdatakse ka lõke. Kohalikku koloriiti lisavad samovaritee ja vanausuliste maiused, samuti suitsukala ja hapukurk.

Lihtsamate söögikohtade kõrval tegutseb “Peipsi romantikal” pop-up restoran, mille käivitavad cafe/lounge YliCool koostöös Hektor Cafega. Menüü on mitmekülgne, sisaldades nii kiiret ampsu kui ka korralikku sooja toitu. Erilist rõhku pööratakse värskele kohalikuke toorainele. Magusama poole pealt tuuakse välja isevalmistatud jäätis retrohõngulise vahvliga ning värskendavad marjasmuutid. Pop-up restoranis saavad gurmaanid ühitada hea muusika ja toidu nautimise.

Inspireeriv paik

Hannes Soosaar on põhiametilt teatavasti Saare vallavanem. Mitut laadi ürituste korraldamine on talle alati meeldinud ning ta on end proovile pannud nii koolidiskode kui ka Tartu Emajõe toidu- ja õllefesti läbiviimisel. “Peipsi romantika” vedamine on talle südamelähedane mitmel põhjusel. Esiteks sellepärast, et ta on Kasepääga mitmel viisil seotud: lapsepõlves käis ta seal tihti ujumas (Soosaare lapsepõlvekodu on Kasepäält 8 km kaugusel) ja nüüd veedab suviti palju aega oma elukaaslase Katrini vanemate Kasepääl asuvas suvekodus. Sealne laululavagi mõjub inspireerivalt: selliseid veekogu kaldale püstitatud välilavasid pole just palju.

“”Peipsi Romantikat” korraldades saan anda oma panuse selle kandi arengusse ning teha koostööd väga toredate inimestega. Kontserdid annavad võimaluse kohtuda ka paljude sõprade ja tuttavatega, kellega muidu naljalt ei kohtu,” ütles Hannes Soosaar ja lisas, et aasta lõikes ajab ta “Peipsi romantika” asju õhtuti, suvel võtab kontsertide ajaks aga puhkuse.

Tänavuse “Peipsi romantika” piletid tulevad müügile mai alguses. Tuleva-aastane muusikasündmus kannab aga viiendat järjekorranumbrit ja seda on plaanis suuremalt tähistada.

“Mõtteid ja ideid on palju,” kinnitas Hannes Soosaar.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus