Peipsi regattidel võidukad Haapsalu ja Tartu purjetajad

Möödunud reedel Mustvees peetud Peipsi III Sügisregatil ja Kallastel peetud Peipsi Sibulatee regatil olid võidukamad Haapsalu ning Tartu purjetajad

MTÜ Peipsi Jahtklubi juhatuse liikme Marge Kohtla sõnul võistles Peipsi III Sügisregatil  20 purjetajat Optimist ja 10 Lutš klassist ning Sibulatee regatil 20 Optimist ning 9 Lutš klassist.

Peipsi III sügisregati võitis Optimistide purjetajatest Kristina Erisalu Haapsalu Purjespordiklubist ja Lutšide arvestuses Eigo Helimets Tartu klubist Merikotkaks.

Kahe regati kokkuvõttes jõudsid Optimistide klassis esikolmikusse Uku Kuusmaa, Kristina Erisalu ja Robin-Villem Erisalu Haapsalust ja Lutšide klassist Mikk Põdra (Toila JK), Eigo Helimets (Merikotkas) ja Helmet Toots (Tartu Kalevi jahtklubi).

“Esimene regatipäev Mustvees algas küllaltki tuulevaikselt, kuid peagi hakkas sadama paduvihma. Kallastes Sibulatee regatil oli ilm tõeliselt tuuline ning Peipsi lainetas tugevasti. Eriti raske oli sellistes tingimustes sõita Optimistide klassi purjetajatel, kes aga võistlustules edukalt vastu pidasid,” rääkis Marge Kohtla.

“Peipsi III Sügisregati pealtvaatajad elasid huviga kaasa ka MTÜ Mustvee Vabatahtliku Järvepääste liikmete esinemisele, kusjuures lapsed said proovida ka päästelingu viskamist,” lisas ta

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus