Peipsi piirkonna tantsupidu tuleb Palal

<span lang=”ET” style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial”>Laupäeval saab üle 200 Peipsi-äärsete valdade tantsijat kokku Pala kooli staadionil, kus peetakse maha esimese Peipsi piirkonna tantsupidu.

Kohale on lubanud tulla Mustvee, Alatskivi, Kallaste, Tabivere tantsijad ja ka külalised Soomest. Peole lisavad särtsu Merleen Läänemägi tantsijad ja kohalikud pillimehed.

Ürituse ühe korraldaja, Pala Põhikooli direktori Malle Weinrauchi sõnul soovivad korraldajad tantsupeo muuta traditsiooniks ja teevad kõik endast sõltuva, et see ka nii jääks. „Tahaksime natuke Peipsi äärt ergutada ja elu käima panna, kas see nii läheb, ei tea, aga me vähemalt üritame,” lisas ta.

„Kõige tähtsam on, et inimesed julgevad kodust välja tulla,” lisas Weinrauch.

Pidu algab tantsijate rongkäiguga kell 15. Kui vihma peaks tõesti kallama nagu oavarrest, tuleb tantsupidu Pala kooli võimlas. „Oleme sellega arvestanud, et pidu ära ei jää. Küllap saab kavas muudatusi teha ning proloog ja finaal võivad ära jääda, sest ilma vastu me ei saa,” märkis koolijuht.

Tantsupeo korraldustoimkond on neljaliikmeline – lisaks Malle Weinrauchile Pala kultuurijuht Margit Soieva ja Pala õpilaskodu perenaine-kasvataja Rutt Pirk ning Monika Nõmm.

Tantsupeo korraldamiseks kirjutasid naised ise projekte, aidanud on ka maakonna külaliikumise koordinaator Pille Tutt.

 HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus