Peipsi pealinnas meisterdati Muhu susse

Mustvee kultuurikeskuse käsitööklubisse kuuluvad tüdrukud,  neiud ja  naised valmistasid koolitusel Muhu susse ehk pätte. Iseseisvuspäeva pidulikul tähistamisel pandi naiste looming  näitusele vaadata.


Kaks aastat tagasi tegevust alustanud Mustvee käsitööklubi liikmetele oli esimeseks tööks sõbade tegemine ning nendele kõlapookide ja losude lisamine. “Põltsamaa agar käsitöötegija Anne Ütt andis meile peenvillast lõnga, millega sai Muhu pätte tikkida,” ütles juhendaja Riina Müürsepp, kes  seda tööd ise Tartus rahvaülikoolis õppis ja seda Mustvees käsitööhuvilistele õpetas.

“Aega ja fantaasiat nõudis tikkimine. Igaüks  valis endale  meelepärase mustri. Kui pätid kingsepaliistudele olid tõmmatud, saime neile käsitsi nahktallad alla õmmelda,” kirjeldas ta tööd lähemalt.

Riina Müürsepa sõnul õppis pättide valmistamise selgeks eesti- ja venekeelne seltskond, noorimad käsitöösõbrad on kümneaastased ja vanemad üle kuuekümne.

“Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikuks sündmuseks avatud näitusel imetlesid ja uudistasid käsitööringi liikmete tööd paljud külastajad. Nüüd on sussid nende omanike käes tagasi,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

“Pehmed Muhu sussid on jalas väga mugavad, aga paljud kasutavad neid kauneid jalatseid  ka toa kaunistamiseks,” lisas Riina Müürsepp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus