Peipsi pealinna naiskoor tähistab sünnipäeva kontserdiga

Täna õhtul algab Mustvee kultuurikeskuses selle asutuse naiskoori Meeliko kolmekümnenda sünnipäeva kontsert. Koor esitab eesti heliloojate loomingut ja rahvalaulutöötlusi. Külla tuleva Avinurme meeskooriga lauldakse koos Kait Tamra “Oma saart”.

Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Tiia Tarto, kes laulab Meelikos seitsmendat aastat, ütles, et juubelikontserdil astub publiku ette kakskümmend kaks lauljat, kellest mitmed on koori asutajaliikmed.

Dirigendipuldis on Mustvee muusika- ja kunstikooli õpetaja ning Avinurme naiskoori dirigent Maris Laht. Varem on Meeliko koori juhatanud Endla Viesemann, Pilvi Lepp, Jelena Putškova ja Merle Nisu. Alates 1990. aastast on koor kutsutud osalema kõigile üldlaulupidudele.

Laulja Anne Õunapuu koostatud kroonikaraamatusse on sõnade ja fotodega talletatud koorielu kõik sündmused. Nii võib kroonikast lugeda koori nime valimisest ja kahe tamme istutamisest Mustvee kultuurikeskuse parki, kusjuures ühe puu alla paigutati ka ürik koori liikmete nimede ja allkirjadega.

Tiia Tarto sõnul pole Meelikol seni olnud plaanis oma plaati välja anda.

“Küll on aga teada, et meie koori eelmise juubelikontserdi salvestas muusikasõbrast ettevõtja ja poliitik Aivar Kokk. Võib-olla jõuame kunagi ka oma heliplaadini,” lausus ta.

“Naiskoore on Jõgevamaal vähe ning seepärast oleme uhked, et üks neist tegutseb traditsiooniderohkes kultuurikoldes Peipsi pealinnas. Hoiame ja arendame ammustesse aegadesse ulatuvaid eesti naistelaulu traditsioone. Juubelikontserdile on oodatud kõik muusikasõbrad, eriti endised koorilauljad,” lisas Tarto.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus