Peipsi pealinna kevadlaadalt saab Võrtsjärve angerjatki

Täna peetavale Mustvee kevadlaadale on registreerunud ligi sada kauplejat, kellest enamik müüb eestimaiseid käsitöötooteid, tarbeesemeid ja toidukaupu.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina sõnul on seekordsele laadale registreerunud väga palju kauplejaid väga mitmekesise kaubaga.

“Kevadlaadale iseloomulikult tuleb kohale palju taimemüüjaid. Oodata on ka paari viljapuude ja marjapõõsastega kauplejat. Tulemas on vanavaraga kauplejad, metalli- ja puidutöömeistreid, korvitegijaid, aiakaunistuste valmistajaid. Kaubavalikus on ka mesi, Võrtsjärvest püütud angerjas, suitsuliha ja -vorst, maiustused. Soovija leiab ka soome sauna ahju. Samuti müüakse kardinaid, vaipu, riidekraami ja jalanõusid. Lätist tullakse kauplema portselani ja klaasiga. Meestele peaksid huvi pakkuma mitmesugused kalastus- ja matkatarbed.

Lapsed saavad  lustida lastelinnakus, kus on batuudid ja zorb-pall. Saab lasta teha näomaalinguid, laadalaval musitseerib kohalik ansambel Toits bänd. Kehakinnitust pakuvad toitlustajad.

Oleme tänast laata korraldades pööranud piisavalt tähelepanu reklaamile ja kindlasti levib kõige kiiremini suuline reklaam. Mitmeid müüjaid mõjutab tulema ka edukas läbimüük varasematel laatadel,”rääkis Laidi Zalekešina.

“Kevadlaat toimub Mustvees teist korda. Veel korraldame suvelaata, sügislaata ja detsembris jõululaata. Soovime taastada Peipsi pealinna laatade maine,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus