Peipsi pealinn pidutseb

Laupäeval Mustvees peetaval linnapäeval “Peipsi pealinn pidutseb” esinevad nii paikkonna isetegevuslased kui ka kutselised artistid, toimuvad spordivõistlused, spetsiaalset  ajaviiteprogrammi pakutakse lastele. Laadal müüdavatest kaupadest on märkimisväärsel kohal kodumaised tooted.

Linnapäevade laada väravad avatakse hommikul kell kaheksa. “Paar päeva enne laata oli telefon lausa punane, sest kaubapakkujad andsid endast pidevalt märku. Kokku registreerus üle saja kaupleja. Üsna rohkesti tuuakse müügile kodumaiseid tooteid: Avinurmes meisterdatud erinevates mõõtmetes puitesemeid, Kuristal kasvatatud roose, köögivilja, mett jne. Peipsi kala toovad laadale kalurid Tartumaalt Kolkjalt,” rääkis linnapäevade laada korraldaja Mustvee kultuurikeskuse administraator Elle Palm.

Pidulikul tseremoonial avavad linnapäevad linnapea Urmas Laur ja EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer. Seejärel algab kohalike taidlejate ja külalisesindajate kontsert.

Peakorraldaja Mustvee kultuurikeskuse juhataja Ilona Vaageni sõnul sisustavad linnapäevi mitmed heatasemelised ja populaarsed artistid.  “Keskpäeval esitab tänavuse suve kaunimaid laule ansambel Anmatino. Õhtuse kontserdi juhatab sisse  Mandoliinide orkester ja seejärel  astub publiku ette ansambel Terminaator. Punkti  paneb sündmusele aga öödisko,” märkis ta.

Mustvee Vene Gümnaasiumi jalgpalliväljakul saab teoks minijalgpalliturniir. MTÜ Mustee Vabatahtlik Järvepääste demonstreerib rannaalal veesõidukeid.

“Loodetavasti lööb linnapäevadel kaasa enamik mustveelasi ning kohaletulijaid jätkub nii lähemalt kui kaugemalt. Rahvaarv Mustvees suureneb tunduvalt ja kõik see tuleb kasuks Peipsi pealinna mainele,” ütles Ilona Vaagen.

“Kauaaegsete kultuuritöötajate ettepanekul valisime linnapäeva toimumispaigaks Narva maantee äärse ala ja Peipsi rannikul paikneva parkla, kuhu on püstitatud ka lava,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus