Peipsi Koostöö Keskus valmistab jõulurõõmu Kiigemetsa koolile

Jaanuaris saab koolipere külastada tasuta Tartus Aura Veekeskust ning AHHAA Teaduskeskuses meisterdada.

Peipsi Koostöö Keskuse suhtekorraldaja Kristiina Kurm ütles, et jõulud on ilus aeg ning sel ajal oleks meeldiv toetada just neid, kes seda kõige rohkem vajavad. Mittetulundusühing korraldab heategevuskampaaniat teist aastat, eelmisel aastal koguti annetusi Peipsi Kogukonna Fondile.

Idee tänavu just Kiigemetsa Kooli toetada tuli kevadel, kui konkursi “Vetevald läbi laste silmade” tunnustamisüritusel tutvuti Kiigemetsa kooli entusiastlike õpetajatega ning õpilastega, kes olid tulvil avastamisrõõmu. Paraku on paljud Siimustis asuva erivajadusega kooli õpilased pärit toimetulekuraskustega peredest.

“Küsisime lastega tunnustamisüritusel kaasas käinud õpetajalt Mare Rosinalt, mille üle nende kooli lapsed kõige rohkem rõõmustaksid ning mida neil kõige rohkem vaja on,” rääkis Nurm. Kuulnud, et puudus on vahetusjalanõudest ning raamatutest, pöörduti heade partnerite poole nende leidmiseks. Nii on koolile raamatuid annetanud juba kuus kirjastust, AS Samelin kingib aga koolile jalanõusid.

Tartu reisi jaoks kogutakse annetusi. Sellele üritusele saab õla alla panna, tehes ülekande Peipsi Koostöökeskuse arvele nr 221024654871 Hansapangas, märksõnaks on “kiigemetsa kool”.

Nurme sõnul on koolile nädala jooksul kingitud juba üle 6000 krooni, peamised annetajad on olnud Peipsi Koostöö Keskuse töötajad.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus